ye-logo.v1.2

Як вберегтися від грипу?

Суспільство 1474

Незважаючи на карантин та різноманітні запобіжні заходи, яких вживають у таких випадках, більшість з нас мусить ходити на роботу. Що ж робити для того, аби не підхопити вірус? Ходити цілими днями в марлевій пов’язці? Чи ховати руку від рукостискання? Є й інші методи.
Працюйте вдома. Якщо це можливо, домовтеся з роботодавцем брати частину роботи додому.  Пам’ятайте: «геройство», коли  хвора людина все одно ходить на роботу, нікому не потрібне. По-перше, ви наражаєте на небезпеку колег. По-друге, ризикуєте отримати різноманітні ускладнення хвороби. До того ж, Лондонський університетський коледж провів дослідження. Протягом десяти років вчені закладу спостерігали за десятьми тисячами держслужбовців. Виявилося, що 40 відсотків тих, хто  виходить на роботу, незважаючи на ГРВІ та грип, через кілька років майже вдвічі частіше потрапляють у лікарню з серйозними захворюваннями серця, судин та нирок.
Нюхайте герань. Її листя містить леткі фітонциди, котрі можуть знищувати бактерії. Розтирайте листя в руках і вдихайте запах. Взагалі, чим більше зелені в приміщенні, тим  вищий імнунітет та працездатність людей, які там знаходяться.
Не їжте булочки й піцу. Цим ви ризикуєте не лише набрати зайву вагу, а й послабити імунітет.  Тому на сніданок варто пити свіжий сік. Чай в офісі – з лимоном і шматочком чорного шоколаду. Перекусити можна яблуками, апельсинами, ківі, натуральним йогуртом, горіхами. На обід – риба, печінка, салат з моркви та болгарського перцю. А на вечерю додавайте у страви цибулю й часник.
Мийте руки. Коли навколо кашляють та чхають, частіше мийте руки. Адже ми постійно беремося за ручки дверей, телефонні трубки. Причому, зовсім не обов’язково потім тягнути руки до рота – достатньо потерти очі чи почухати носа. Майте при собі вологі серветки чи антибактеріальний гель.
Полощіть горло. Якщо ви сидите під кондиціонером, кілька разів за робочий день полощіть горло.  Ополіскувач для рота можна купити в аптеці, він містить антистетик, який буде корисний і для горла.
Підвищуйте вологість. Епідемії грипу та ГРВІ починаються в опалювальний сезон: пересушене повітря – те, що треба вірусам для прискореного розмноження. Найкраще вірус передається при низькій вологості – від 20 до 35 відсотків. При вологості понад 80 відсотків передача вірусу мінімальна.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую