ye-logo.v1.2

У першу добу 2009 року в хмельницькому народилося 9 немовлят

Суспільство 1447

Серед них – 8 хлопчиків

А в минулому році 1 січня в обласному центрі народилося 15, в позаминулому – 4 немовлят.
Міський голова Сергій Мельник привітав щасливих матусь (вже одинадцятий рік поспіль жінок, котрі народили в перший день нового року, вітають представники влади) і кожній вручив багатофункціональне крісло, оберіг та солодощі. І пообіцяв у майбутньому допомогти влаштувати діток у дитсадок. “А це, – пожартував він, показуючи на оберіг, – буде перепусткою”.
Як зауважив Сергій Іванович, народжуваність в місті зростає, причому, не за рахунок міграції, а за рахунок збільшення народжуваності, і Хмельницький входить у трійку обласних центрів, де народжуваність перевищує смертність.
...Постійне фахове вдосконалення медичного персоналу, введення нових медичних технологій дозволяє досягти того, що для багатьох подібних закладів є поки лише мрією, а для Хмельницького перинатального центру – реальністю: “з лікарні має вийти здорова мама і здорова дитина”.
“В цьому році маємо перші результати, - сказав головний лікар Хмельницького міського перинатального центру Андрій Ропотан, – і в нас немає жодного випадку материнської смертності. Малюкова, на жаль, залишається на рівні попереднього року і складає 11,6 відсотка. І це при тому, що у нас народилося 25 малюків вагою менше кілограма (немовля з найменшою вагою важило 620 грамів, з найбільшою – 5200 грамів (прим. авт.)”.
Андрій Григорович похвалився новинкою – вакуумним екстрактором, який заміняє традиційні акушерські щипці і суттєво зменшує травматизм немовлят. Із 4545 дітей (серед яких 80 двійнят), народжених у минулому році, жоден не отримав травми, пов’язаної з наданням допомоги при пологах. До того ж, завдяки запровадженню нових перинатальних технологій, зменшилася кількість перинатальних втрат. А виживання глибоко недоношених є найвищим в Україні і перевищує 80 відсотків.

У районах початок 2009 року також був „урожайним” на хлопчиків

Тому лікарі вважають, що рік обов’язково буде щасливим. У Красилові, наприклад, перший малюк з’явився майже одразу після бою курантів – о 1.45, а вже надвечір 1 січня народилося друге немовля – дівчинка. Загалом же у перші новорічні дні в пологовому відділенні Красилівської районної лікарні акушери прийняли аж семеро малюків – 4 хлопчики та 3 дівчаток.
У Ярмолинцях в перші дні нового року народилося аж три хлопчики і лише одна дівчинка. Першим, звісно ж, з’явився на світ представник сильної статі. Цікаво, що усі немовлята народилися в один день - 3 січня, як кажуть, дали відпочити в новорічну ніч і матусям, і лікарям.
У Волочиську і Городку теж першими на світ з’явилися хлопчики. Однак перший день не був для цих районів «урожайним», хлоп’ята народилися другого січня. У Городку 5 січня «знайшлася» ще й дівчинка, а у Волочиську – ще трійко дітей.
Цікаво, що минулий рік для багатьох районів став багатшим на дітей. Приміром, у Городку торік народилося на півсотні більше дітей, ніж 2007-го.  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую