ye-logo.v1.2

Запитання - відповідь. Грошова оцінка землі

Суспільство 3601
Фото: 34.ua

— Я оформляю спадщину на земельну ділянку площею 2 ГА, видану для ведення особистого сільського господарства, що залишилось мені у спадок після смерті матері 08.05.2012р.

 В даний час ця ділянка перебуває в оренді фермерського господарства. Після звернення до районної державної нотаріальної контори 02.11.2012р. та потім до відділу держкомзему з'ясувалося, що в державному акті на право приватної власності немає грошової оцінки землі. Місцевий відділ Держкомзему видав довідку про те, що середня грошова оцінка 1 га ріллі розпайованих земель, які розташовані на території нашої сільської ради (станом на 01.01.2012 з урахуванням коефіцієнту індексації 3,2 та коефіцієнту 1,756 ріллі) становить - 24196,10грн.
Чи потрібно мені звертатися в обласний Центр ДЗК ( Регіональна філія) по грошову оцінку землі?

— Відповідно до Закону України "Про оцінку земель", при оформленні спадщини обов’язково слід провести нормативну грошову оцінку земельної ділянки, так як на її основі буде обраховуватися податок. Але така нормативна грошова оцінка має бути оформлена у вигляді Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, а не довідки відділу Держкомзему про середню грошову оцінку.
Такий витяг видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (обласним Центром ДЗК).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую