ye-logo.v1.2

СМС-запитання від читачів

Суспільство 990

«Зараз в засобах масової інформації багато рекламують препарат «Шилентин». Пишуть, що він допомагає при ракових захворюваннях. Розкажіть, будь ласка, чи справді він корисний».
Як пояснює головний лікар обласного онкодиспансеру Леонід Бриндіков, «Шилентин» – не лікарський препарат, а біодобавка. У більшості випадків, вважає лікар, біодобавки не шкодять, навіть допомагають деяким процесам в організмі. Завдяки ним можна підвищити імунітет, покращити травлення, їх  можна вживати для профілактики. Однак вони не лікують! «Я кажу завжди  і ще раз повторю: сьогодні немає препарату, який стовідсотково виліковує рак, – каже Леонід Миколайович. – Але є препарати, серед них – «Амітазін», котрі реально допомагають. Цей препарат розробив наш співвітчизник Анатолій Потопальський. Але приймати його потрібно у комлексі з лікуванням, яке призначають лікарі-онкологи. Позитивні результати такого лікування я бачив».

«Як довго можна користуватися презервативами, чи не шкодить це здоров’ю?»
«Усе це дуже індивідуально, – відповідає лікар-гінеколог Ірина Прокуда. – У декого після користування презервативом може виникнути алергічна реакція. Тому якщо ви відчуваєте дискомфорт, то варто або замінити метод контрацепції, а ще краще – проконсультуватися з лікарем. Особливо важливо звернутися до фахівця, якщо дискомфорт не зникає і через кілька днів після того, як ви користувалися презервативом. А якщо ніяких незручностей не відчуваєте, то  використовувати цей метод контрацепції можна досить тривалий час».

«Підкажіть, що таке гастродуоденальний рефлюкс, і як його можна вилікувати?»
«Гастродуоденальний рефлюкс – це порушення моторики шлунку і 12-палої кишки, коли вміст 12-палої кишки разом з жовчю потрапляє назад у шлунок, тобто відбувається зворотний процес, – розповідає завідуюча гастроентерологічним відділенням Хмельницької міської лікарні Людмила Белінська. – У хворого це викликає печію, дискомфорт, запалення слизової шлунка, болі, відрижку. Цю хворобу можна і потрібно лікувати. Але не займайтеся самолікуванням, бо цим можна лише загострити перебіг хвороби. Краще зверніться до компетентного лікаря».


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую