ye-logo.v1.2

Бабуся Ганя: “Я нічого не роблю, я тільки молюся”

Суспільство 3300

За допомогу людям цілителька грошей не бере

Де у неї взявся цей дар, вона й сама не знає, але вже вісім років допомагає людям, читаючи лише одну молитву - “Отче наш”. Вона довго відмовлялася від того, щоб про неї писали, адже від хворих і стражденних і так відбою немає. До того ж, грошей за свою роботу бабуся Ганя не бере. “Я таку клятву дала”, – пояснює вона.
- Я тоді вже на пенсії була. Якось прийшла моя далека родичка, в якої дуже боліли ноги, і попросила покачати яйце. Вона знала, що моя мама нам (мені і трьом братам) інколи викачувала яйце. Кажу: “Я ж не вмію”. Але беруся качати. І жінці стало краще. Вона аж руками сплеснула – скільки виходила по лікарях, скільки часу лікувалася! Я їй кажу: “Хоч нікому не кажи, бо люди почнуть ходити, я ж нічого не вмію”. “Не буду”. То що, не сказала? Одній, другій, і так пішло по селу, і тепер зі всього світу їдуть.
Але карти не кидаю, нічого не роблю, ніякого зілля не готую, лише молюся. Причому, кажу лише одну молитву “Отче наш”. І якщо людині пороблено, то допомагаю, але якщо вона хвора, то тут я безсила. Так само, якщо людині судилося весь вік бути одній, то я нічим не допоможу. Якщо ж “допомогли добрі люди”, і дівчина чи хлопець ніяк не можуть знайти собі пару, таким беруся допомогти.

- Чому Ви грошей не берете?
- Я клятву дала – коли помирав мій брат. Якось, ще навчаючись в інституті, він з хлопцями пішов до однієї людини, той пригостив їх... Брат лише одну чарку випив і почав махати руками, кричати: “Мухи, мухи летять...”. Ми його по лікарнях возили, по бабках, навіть у Скаржинці клали... А він вішався, топився, різав вени, пхав дроти в розетку, потім зовсім зліг. Так він (і ми з ним) промучився 17 років! Помер він якраз на Паску (лише безгрішні люди помирають у свята). Я ще встигла до хати зайти, а він вже дух спускає. Я йому свяченої паски до рота пхаю, думаю: хоч би ковтнув, але він помер.
Я тоді дуже плакала – як вони могли гроші брати, коли бачили, що не можуть допомогти! А я ж все з хати винесла! Якби я помагала, я б ні копійки не брала...
- А навіщо той чоловік зробив таке з вашим братом?
- Напевно, від заздрощів – брат був гарний, розумний і його дуже любили дівчата. Причому, зробив так, щоб знищити його. Але тепер і йому добра немає – те, що він наслав на мого брата, що водило його кругом і знищило, прийшло до нього...
- І часто в гостях можна набратися такої гидоти?
- Звичайно. Прийшла до мене жіночка з сусіднього села, каже, що кілька тижнів пролежала в лікарні, але все одно почувається недобре. На яйці я побачила, що їй поробила самотня жінка, з якою вони були в гостях, і яка хоче забрати в неї чоловіка. Справді, в гостях біля неї присіла жінка, яка займається чаклунством, і весь вечір пригощала її: “візьми цукерочку, з’їж капусточки”. Жіночка ледь дійшла додому, а вночі її відвезли в районну лікарню: серце зупинялося, тиск 60 на 20, руки й ноги зробилися холодними... Буває, що під час застілля піділлють чи зурочать, що людина може скалічіти або й померти. Адже скільки до мене приходить людей, яким підлили воду з-під покійника, – “неживі”, ледь ноги переставляють. А яйце все покаже: хто підлив, коли... Буває, землю з гробів (і не з одного, - щоб сильніше взяло) підсипають, і що найстрашніше, дуже часто це роблять близькі родичі.
Тому треба біля себе завжди носити свячений мак, ладан, а на білизну чіпляти шпильку.
- Що, справді родичі роблять?
- А як Ви думали. Нещодавно до мене прийшов чоловік з Ярмолинець, який вісім років відсидів у тюрмі. Коли повертався додому, циганка подивилася на нього: “Що, відсидів дурно?”. От він і прийшов до мене. Дійсно, його теща зробила так, що чоловіка посадили в тюрму – нізащо, а його дитині сказали, що він помер.
- А Ви бачите наперед, що з людиною може статися щось погане?
- Так. Один чоловік мав їхати до Москви, пішов до знахаря поворожити, а той сказав, що його дорога порожня. Він прийшов до мене, я відмовила, і на яйці з’явилося щось чорне і домовина. Він три рази ходив до мене, доки яйце не стало чисте. Чоловік поїхав на заробітки, і в нього все добре.
Жінка принесла сорочку свого сина, плаче, каже: “Хлопець помирає”. Я йому за раз відмовила, але бачу, цій жінці насипано стільки землі з гробів! Приходив чоловік, у якого часто боліла голова. Я йому сказала, що то протяги, а ще побачила гріб, але не йому, а комусь в родині. Наступного дня розбився на машині син його сестри.
Часто буває, що людина приходить з одним, а основна проблема – зовсім в іншому. Буває, що людині треба прийти разів п’ять, доки та гидота від неї не відчепиться.
- А якщо людина хвора?
- Дитині мали операцію робити в Києві. Я покачала, за кілька разів яйце стало чистим. Кажу: “Здорова ваша дитина”. Повезли малого до Києва, а там кажуть: “Ви кого привезли? Це ж не та дитина”... Приїхали назад, ні, треба ще раз поїхати, може, лікарі помилилися. Ще раз перевірили дитину – малюк був повністю здоровий.
Привезли дитину з Хмельницького, – щось з ніжками зробилося. Хлопчик півроку лежав у лікарні, але ледь ходив. Я відмовила і бачу, що він у щось вступив. Приїхали ще раз, і дитина стала на ніжки.
Усе це чорна магія! Але якщо жінки причаровують чоловіків, то це вже зовсім страшно. Такої біди прироблять, що воно буде слідом ходити за тим чоловіком і змусить чи втопитися, чи повішатися, чи під машину кинутися. А то і вбити. Можуть зробити й таке, що людині світ не милий. Вночі щось буде лягати поруч, ходити по хаті.
- Маленьким дітям теж можуть таке зробити?
- А як Ви думаєте, чому вони погано сплять? Жіночка привела дитинку, воно не спить, плаче. Я подивилася, а то її рідна тітка подарувала дитинці іграшку. Буває, цукерочку дадуть, чи печиво. Одна трирічна дівчинка, прокидаючись вночі, завжди бачила біля себе “чорного діда, який схилився і дивився на неї”. Я кажу: “Воно ж нехрещене, як можна дитину нехрещену тримати до такого віку”. Адже до неї таке може вчепитися!
- Ви кажете, що покійники можуть вчепитися...
- Всяке може бути. Коли померла моя мама (на Різдво), я весь час за нею плакала. Якось ввечері лягла і плачу, а брат сердиться, кричить з іншої кімнати: “Замовкни, бо як дам ножем, то кишки повилазять!”. Я злякалася: куди тікати? Раніше ми з мамою тікали (він часто бив нас), а тепер – куди бігти, та ще й ніч на дворі. І тут десь взявся метелик, – сів біля мене, крильцями рухає. Я зрозуміла, що то мама прийшла, хотіла погладити, а він полетів до брата. Політав біля нього, потім знов до мене, до нього... Брат заснув і більше мене не бив і не кричав.
Де взимку міг взятися метелик, і де він подівся? Я вранці всі куточки передивилася...
Душа може прийти у вигляді чогось доброго. Коли ж у вигляді померлого, то це злий дух. Є такі недобрі люди, котрі, як помирають, обіцяють, що будуть ходити. І ходять – попід вікнами, по хаті. Яйце й показує, що поряд щось чорне стоїть. В таких випадках на цвинтарі треба закопати кілки з осики. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую