ye-logo.v1.2

Небо для Хмельницького досі закрите

Суспільство 3671
з архіву редакції
Фото: з архіву редакції

Інвесторам хмельницький аеропорт непотрібний, як і обласній владі

 Обіцяні обласною владою польоти з Хмельницького до інших країн, чи хоча би Україною, так і залишилися обіцянками. Можновладці запевняли, що уже у вересні хмельницький аеропорт запрацює - перемовини вели щодо рейсів на Москву, Варшаву та Стамбул із трьома авіакомпаніями. До того ж на базі аеропорту повинні були організувати школу для пілотів. На підтвердження своїх слів у березні ухвалили й програму порятунку комунального підприємства «Аеропорт-Хмельницький». Проте віз й нині там...
За задумом обласної влади, основний фінансовий тягар з відновлення роботи аеропорту повинен був взяти на себе міфічний інвестор. От тільки бажаючого «тягнути» програму порятунку не знайшлося.
Депутати обласної ради хотіли, щоб потенційний інвестор витратив 37 мільйонів гривень на будівництво вантажного терміналу, реконструював злітно-посадкову смугу та зайнявся розвитком інфраструктури. Витрати ж обласного бюджету склали б чотири з половиною мільйони гривень. За державні кошти повинні були погасити заборгованість, отримати сертифікати аеродрому та авіабезпеки, забезпечити проходження техогляду спецтехніки та страхування, а також провести капітальний ремонт приміщення аеровокзалу.
Вже тоді голова Хмельницької обласної державної адміністрації Василь Ядуха наголосив, що обласна влада виділятиме кошти з бюджету на облаштування аеропорту за однієї умови – після підписання протоколу намірів з потенційним інвестором. От тільки такого нема й понині. Ходили чутки про багатих закордонних бізнесменів, зокрема з Росії - не склалося.
«Ми сподіваємося віднайти інвестора і укласти з ним угоду, щодо відновлення роботи аеропорту. Хто би не вклав гроші, аеропорт він з собою не забере. Ми працювали з чотирма іноземними фірмами - вони поки думають. Можливо, варто тут зробити заправку літаків на західний регіон. Але питання аеропорту тягне за собою мільйони гривень», - пояснив Василь Ядуха.
Поки влада шукає того, хто таки підніме з колін комунальне підприємство «Аеропорт-Хмельницький», саме на обласному бюджеті лежить зобов'язання сплачувати заробітну плату працівникам. Через те, що аеропорт закритий, він є повністю збитковим.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую