ye-logo.v1.2

Днем з вогнем

Суспільство 1270

Шукали активісти молодіжної акції гроші, виділені на утримання центру «Дитяча надія»

Причому, шукали зі свічками, ліхтариками, провели обшук не лише кущів, а й  смітників навколо обласної державної адміністрації. На жаль, ні грошей, ні представників від ОДА, яку організатори акції заздалегідь попередили про її проведення, так і не побачили.
... 26 листопада в обласному центрі відбувалася акція, яку провели громадські організації «Діти кризи» та «Комітет моніторингу органів влади». Причиною її проведення стала ситуація, що склалася навколо фінансування центру соціальної опіки та адаптації дітей «Дитяча надія».
«У 2004 році, коли створювався центр, обласна адміністрація, згідно з підписаною угодою, взяла на себе зобов’язання оплатити п’яту частину видатків на його будівництво, - каже директор центру «Дитяча надія» Тетяна Воронцова. - Обіцяних коштів ми не отримали. Проте, нам пообіцяли забезпечити утримання центру і навіть заклали в бюджет 2009 року більш ніж 547 тисяч гривень. Кошти мали бути спрямовані на харчування, медикаменти, одяг, навчання, оплату комунальних послуг. Однак до кінця 2009 року залишився місяць, а обіцяних грошей ми досі не бачили».
А обласний благодійний Фонд милосердя, яким був розроблений інноваційний проект створення центру «Дитяча надія», отримав чергове попередження від Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ), який фінансував цей проект, з приводу намірів через суд вимагати компенсацію наданих коштів.
За словами представника підприємців міста Хмельницького Світлани Яник, будинок для знедолених дітей зводили усім миром. «Ми ще бачили його  фундамент, - каже пані Світлана. - Я викладач, і мої студенти допомагали хто чим міг: одягом, продуктами... Дехто з них виїхав за кордон, і звідти допомагає й досі. Єдина перешкода - наша облдержадміністрація, яка не те, що не допомагає, а в багатьох питаннях заважає.
Тому хочу звернутися до цих людей: «Знедолені діти - це ваша найголовніша справа, тому зверніть увагу на них! Ви гарно вдягаєтеся, смачно їсте, але чомусь не бачите дітей, які живуть у підвалах, горищах та каналізації. Відчиніть вікна своїх кабінетів та послухайте».
... Вікна були відкриті, але мітингуючих не почули. І з ОДА до них ніхто не вийшов. Хоча, за словами голови комітету моніторингу органів влади Олеся Вітряного, про проведення акції протесту «Днем з вогнем» адміністрацію було повідомлено заздалегідь.
«Президент України чітко висловив свою позицію з приводу того, що хоче, аби всі діти були щасливі і щоб жили якщо не в прийомних сім’ях, то в притулках, але ніяк не в інтернатах, - сказав пан Вітряний. - Утім, влада на обласному рівні не демонструє цього розуміння, і ми хочемо заявити, що якщо Президент говорить про це з високої трибуни, то його представник на обласному рівні повинен підтримувати його».
Після закінчення акції її учасники прийняли звернення до Президента, Прем’єр-міністра, міністра у справах сім’ї, молоді та спорту з проханням вплинути на обласну державну адміністрацію з питання дотримання власних зобов’язань про фінансування центру. Із цим документом відправилися в ОДА, вирішивши, що якщо гора не йде до Магомета, то Магомет піде до гори.
«Відомо, що за вдовами і сиротами завжди стоїть Бог, - сказала наостанок учасниця акції, - і мені дуже шкода людей, які йдуть проти них».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую