ye-logo.v1.2

Бідний, але здібний, і мрієш про вуз?..

Суспільство 984

Управління освіти і науки облдержадміністрації надає пільгові довгострокові кредити на навчання

Закінчуючи школу, кожен випускник мріє вступити у вищий навчальний заклад. Але батьки не завжди мають змогу сплачувати за навчання дитини, тому мрія так і залишається нереалізованою. Проте на Хмельниччині ще з 2002 року діє програма надання пільгових кредитів на здобуття вищої освіти у навчальних закладах України будь-якої форми власності за рахунок коштів з обласного бюджету для жителів Хмельницької області. Перевага надається дітям з  малозабезпечених родин, обдарованій молоді та дітям-сиротам.
“Порядок надання таких кредитів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 року №916 “Про затвердження Порядку надання цільових пільгових кредитів для здобуття вищої освіти”, відповідно до якої кредити розподіляються спеціальною комісією в межах обсягу видатків, затверджених рішенням обласної сесії на поточний рік, – розповідає Валентина Скоропуд, головний спеціаліст обласного управління освіти і науки облдержадміністрації. – Кредит надається на 15 років з моменту закінчення навчального закладу. Виплата здійснюється щороку у сумі однієї п’ятнадцятої частини загальної суми одержаного кредиту та трьох відсотків річних за користування ним. Кредит з держбюджету отримується безпосередньо через виш, в якому навчається студент. Окрім того, постановою передбачено, що одержувач кредиту може не повертати його та відсотки, якщо пропрацював після закінчення вузу не менше п’яти років у державному або комунальному закладі чи установі у сільській місцевості, що підтверджується щороку на момент оплати довідкою з місця роботи”.
За словами пані Валентини, кредит на навчання можна отримати лише одноразово для здобуття  одного освітньо-кваліфікаційного рівня, тобто  бакалавра, спеціаліста або магістра. За попередні або наступні освітньо-кваліфікаційні рівні студент сплачуватиме вже власні кошти. Якщо у студента є дитина, то поки що це не є головною і поважною причиною надання пільгового кредиту. Принаймні, у постанові про це не йдеться. Основним фактором відбору є малозабезпеченість родини студента чи абітурієнта.
Для отримання кредиту на навчання за кошти обласного бюджету необхідно звернутися в управління освіти і науки облдержадміністрації та подати необхідні документи, перелік яких вам там нададуть. Адреса у Хмельницькому: майдан Незалежності, 1 (Будинок освіти), каб. 126 (5 поверх). Телефон 703-896.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую