ye-logo.v1.2

Хто має право на домашню освіту,

Суспільство 1479

дізнавалися кореспонденти “Є Поділля”

Нещодавно в одній з газет довелося прочитати інформацію про те, що “в Україні розпочався ініціативний рух громадян щодо легалізації домашньої форми навчання. Група проводить збір підписів під електронною петицією “Про надання права на домашнє навчання дітей в Україні”.
Про те, чи реально отримувати освіту в домашніх умовах на Хмельниччині, розповідає начальник управління освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Наталія ЖОЛОБОК.
“Взагалі, згідно з Положенням про індивідуальне навчання, існує дві категорії дітей, які мають право навчатися вдома: це здібні та обдаровані діти, які за своїм розвитком випереджають однолітків, та діти, які за станом здоров’я не можуть відвідувати навчальний заклад (фізичні та розумові вади розвитку). Першу групу визначають вчителі та складають для них окремий графік занять. Часто такі діти закінчують школу екстерном. Другу групу визначає медико-психолого-педагогічна комісія, – каже Наталія Красномирівна. – Траплялися в моїй практиці випадки, коли батьки хворих дітей після реабілітації і відповідного висновку медичної комісії просили перевести  їхніх дітей на шкільну форму навчання”.
За даними статистики, в Хмельницькій області на індивідуальній формі навчання через хворобу перебуває 753 дитини, а через неповні класи – 3 549 дітей. У Хмельницькому через хворобу навчаються за індивідуальним планом 117 дітей, серед яких 13 дітей навчаються у спеціалізованих школах (з них 10 – у допоміжній школі, 3 – у школі для глухих).
За словами пані Жолобок, раніше у нас були класи-комплекти, в основному в сільській місцевості та переважно в початковій школі, де збирали дітей різних вікових категорій, і один вчитель займався з ними відповідно до навчальної програми кожного класу. Проте Міносвіти відмінило їх, натомість ввівши індивідуальне навчання. У цьому році в області призупинили свою діяльність 23 школи через малу чисельність учнів (повний клас має налічувати не менше п’яти учнів).
“Індивідуальна освіта є економічно невигідною. Тому, де є можливість, дітей возять в сусідні населені пункти до школи, а в інших випадках діти здобувають освіту вдома. Для них складається індивідуальний план, затверджений завучем школи, згідно з яким на кожну дитину вчитель має витратити у 1-4 класах – 5 годин на тиждень, у 5-9 класах – 8 годин на тиждень”, – зазначає Наталія Жолобок.
Щодо питання індивідуальної освіти дітей, які мають можливість навчатися у школі, але батьки прагнуть, аби дитина вчилася вдома, то поки що воно  невнормоване Міносвіти України. На думку Наталії Жолобок, у далекому майбутньому це стане можливо, але не зараз.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую