Гаряча тема:
- Війна
Етно-джаз на бандурі

Хмельничанка Марина Круть сміливо експериментує з народним інструментом.
У семирічному віці Марина почала займатися музикою, а в дев’ять — написала першу пісню. Зараз, навчаючись на третьому курсі музичного училища ім. В. Заремби, вона виступає як в численних музичних проектах, так і сольно, співаючи власні пісні під акомпанемент... бандури.
І хоч для багатьох цей інструмент видається придатним лише для виконання козацьких пісень та дум, Марина не обмежується одним жанром. Дівчина дуже любить етніку і джаз, постійно експериментує у цих напрямках, поєднує бандуру з іншими інструментами, наприклад, зі скрипкою і бас-гітарою, надає їй нового звучання.
Частіше виступати та експериментувати Марина почала із вступом до музучилища, а першу “дорослу” пісню, “Дощ пройде” написала два роки тому. Тривалий час Марина була учасницею гурту “Pinta Morphina”, зараз надає перевагу сольним виступам.
Нещодавно Марина Круть дала успішний концерт у монотеатрі “Кут”. Сам Володимир Смотритель, актор та режисер “Кута”, не пам’ятає, коли востаннє у театрі був подібний аншлаг. Замість 30 друзів, яких Марина сподівалася побачити, вона, вийшовши на сцену, виявила, що глядачі, які забажали побачити її виступ, ледь вміщаються у залі, і серед них багато незнайомих людей.
“Я була приємно, але надто здивована, - зізнається дівчина. - Адже як би ти гарно не грав, завжди є хвилювання: чи будуть тебе слухати півтори години підряд. Потрібно шукати нові образи, прийоми гри та співу, постійно експериментувати, дарувати глядачам щось нове і неочікуване. Треба бути немов непрочитаною книгою...”
Натхненна успіхом, Марина працює над новою програмою, щоб навесні влаштувати черговий сольник, а ще готується до випуску першого альбому.
Музика предків
Чому дівчина обрала саме бандуру, вона пояснити не може. Це сталося ще у дитинстві, Марина сама обрала свій інструмент, а батьки підтримали.
“Як важко пояснити, чому ти любиш саме цю людину! Так і тут. Бандура — відносно складний інструмент, але це не відштовхує, а навпаки — надихає”, - каже вона. - Батьки ніколи не примушували мене до занять музикою, навряд чи я б тоді досягла чогось”.
Мабуть, цьому сприяла любов до етніки — музики предків, яка, за словами дівчини, лежить глибоко в її душі. Серед її улюблених народних пісень — “Ой, верше, мій верше”, “Висока верба”, колядки і щедрівки. А поєднання етнічної музики з іншим улюбленим напрямком, джазом, основа творчості дівчини.
Кумирів у музиці хмельничанка собі не створює, лише дякує своєму наставнику, якого називає музичним батьком.
“Мій викладач спеціальності у музучилищі Микола Босенко надихає, наставляє, позбавляє стереотипів. А ще він не забороняє мені експериментувати, хоч це і не прийнято в академічній музиці. І за це я дуже йому вдячна”, - розповідає Марина Круть.
Вона хоче здобути хорошу музичну освіту і пов’язати подальше життя з бандурою. Крім того, активна та дієва, Марина має чимало захоплень, зокрема полюбляє сучасну українську літературу, японську кухню та... мальовниче українське село.
“Початок успіху — коли мислиш нестандартно”, - каже вона наприкінці розмови і поспішає творити щось нове.
Зараз дівчина працює над записом першого альбому.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: