ye-logo.v1.2

Смс-запитання. Оформлення доглядальницею за похилими людьми

Суспільство 2384
Фото: interfax.by

“Мені 49 років, не працюю. Проживаю з 83-річним батьком та матір'ю-інвалідом третьої групи - вади тіла - (не оформлена), яка отримує пенсію за віком. Чи можу я оформитиcя як доглядальниця?”

“Ви можете розраховувати на компенсацію фізичним особам, які виконують соціальні послуги з догляду за особою, якій виповнилося 80 років, - каже заступник начальника Хмельницького міського управління праці та соціального захисту населення Євгенія Мельничук. - Непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, призначається компенсаційна виплата. 15% - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам 1-ої групи; 10% - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам 2-ої групи та дітям-інвалідам; 7% - фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам 3-ої групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постйної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затверженому МОЗ.
Працездатним особам з 01.12.2013 року: 15% — 182,70 гривні; 10% — 121,80 гривні; 7% - 85,26 гривні.
Непрацездатним особам з 01.12.2013 року: 15% — 142,35 гривні; 10% - 94,90 гривні; 7% - 66,43 гривні.
Для її оформлення потрібно звернутися в управління праці та соціального захисту населення з такими документами: заява про згоду надавати соціальні послуги; паспорт; висновок ЛКК про те, що стан здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги; копія трудової книжки, а у разі її відсутності — письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів; заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб — платників податків. Особою, яка потребує надання соціальних послуг, подаються: заява про необхідність соціальних послуг; паспорт; висновок ЛКК про необхідність стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую