ye-logo.v1.2

“Ніколи не пізно починати щось нове”

Суспільство 4497
Дмитра Скрипника
І хоч співати Тетяна Болбова почала зовсім недавно, тепер без пісні не уявляє власне життя.. Фото: Дмитра Скрипника

Хмельничанка Тетяна Болбова у 56 років почала співати, а через три роки взяла участь у шоу-талантів.

 З нашою сьогоднішньою героїнею Тетяною Болбовою я познайомилася під час зйомки півфіналу подільського телешоу “Я артист”. Тендітна і симпатична жінка скромно сиділа у кутку і здавалася чиїмось тренером. Однак вона сама заговорила до мене і розповіла власну історію.
Три роки тому, щоб скрасити сумні одинокі вечори, вона почала співати у караоке. Під час кастингу “Я артист” пані Тетяна вперше у житті співала у мікрофон, перед камерою та глядачами. Тим не менше, пройшла у півфінал.
Тепер вона переконана: ніколи не пізно братися за щось нове, якщо є прагнення — треба сміливо йти вперед і нічого не боятися.
“Мені дуже сподобався вислів однієї учасниці “Х-фактора”: “Скоро кінець світу, а мене ще тут не було”. Подумала, можливо, в мене не буде більше такої можливості”, - каже пані Тетяна.
Спершу вона дуже хвилювалася, але потім згадала, що два роки тому під час відпочинку у Єгипті змагалася у конкурсі краси “Міс готель” із молодими дівчатами і перемогла.
“Без пісні не можу жити”
“10 років тому я поховала коханого чоловіка, ще через кілька років не стало мами... Щоб я могла розвіятися, син купив мені ноутбук, а невістка накачала музики, встановила різні програми і караоке. Приходячи з робити, я тихенько наспівувала пісні, які мені близькі за змістом”, - розповідає жінка.
Вона записувала пісні у власному виконанні на мобільний телефон і давала послухати родичам і друзям. Вони відмічали: хоч у неї не дуже сильний голос, зате співає душею.
Розкриттю музичних здібностей сприяла і інтернет-зустріч із першим коханням — болгарином Пламеном, з яким Тетяна познайомилася у 20 років під час гастролей у Болгарії.
“Ми були знайомі три з половиною дні, потім ще довго листувалися і будували плани. Але наші життєві долі так і не з’єдналися в одну. Нещодавно я знайшла його в інтернеті і присвятила пісню “Ты мне нужен” Алегрової. Мені тоді, після втрати близьких людей, справді була потрібна його підтримка, - згадує пані Тетяна. - Ми і зараз спілкуємося он-лайн, у нього теж сім’я, доросла дочка”.
З тих пір Тетяна зрозуміла, що без пісні не може жити. Вона надихає і розслабляє після важкого трудового дня.
До речі, п’ятирічний онук Тимур нещодавно почав займатися вокалом, і йому ця справа дуже подобається. Можливо, в майбутньому він згадає, що і його бабуся співала.
Теніс виховує витривалість
Робота для 59-річної Тетяни Болбової — не менше захоплення, ніж спів. Ось уже 24 роки вона працює тренером з тенісу у ДЮСШ №3, останні 15 років викладає у парі з сином Віталієм.
Про своїх учнів хмельничанка може довго розповідати із захопленням, а вони заслуговують на похвали: постійно здобувають перемоги на різноманітних змаганнях, один став тренером у Москві, інший — суддею міжнародного класу...
“Теніс потребує як фізичної підготовки, так і правильного мислення, він виховує витривалість, прагнення до самовираження та вдосконалення, спортивний характер. Діти вчаться не лише вигравати, а й у умінню програти з гідністю. І хоч на корті вони суперники, у житті — друзі”, - пояснює спортсменка.
І хоч Тетяна Болбова — суворий тренер, та з вихованцями у неї дуже гарні стосунки.
“Перший набір у мою групу — діти 1982-84 років народження. Зараз вони дорослі, але ми і досі з ними зустрічаємося. Ось на Тетяни будуть мене вітати”, - каже жінка.
Також Тетяна захоплюється йогою, вона досі може виконати складні вправи: наприклад, зігнутися вдвоє, чи підняти ногу до плеча. Жінці приємно відчувати, що тіло добре її слухається. Вона дає вправи з йоги і своїм юним тенісистам, що їм дуже подобається.
У вільний від усіх цих занять і справ пані Тетяна ще й малює портрети, а також пише вірші.
“Я почала малювати після смерті мами. Відчуваю, що вона завжди поряд, допомагає мені, - каже хмельничанка. - Вона казала мені: “Подивися, ця планета — така прекрасна, живи і радій”. І хоч на долю кожної людини припадає і хороше, і погане, треба справлятися з труднощами і радіти життю”.

Портрет онука Тимура.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую