ye-logo.v1.2

10 лютого суд винесе вирок у справі Червонюка (ОНОВЛЕНО, ВІДЕО, ФОТО)

Суспільство 9067

У Хмельницькому міськрайонному суді вирішується доля водія винного у смертельному ДТП.

Останньому судовому засіданню сьогодні, 7 лютого, у Хмельницькому міськрайонному суді у справі Дмитра Червонюка передував пікет будівлі Феміди. Чимало хмельничан відгукнулися на прохання сім’ї загиблого Олега Крушельницького та прийшли під стіни суду. Пікетники вимагали об’єктивного та чесного розгляду справи і справедливого вироку для обвинуваченого.

«Ми ще тримаємося, завдяки вашій підтримці, - звернулася до людей мати загиблого Валентина Крушельницька. – Дякую вам, що ви прийшли. Це не є якийсь політичний мітинг, це люди, які прийшли підтримати нас. Ви би знали, що зараз відбувається. Адвокати Червонюка фальшують справу, вони аферисти, викручують закони і по-іншому трактують їх. Великі спасибі вам за підтримку».

Згодом біля суду з’явилися рідні обвинуваченого Дмитра Червонюка.

«Я прошу прощення за усе, що трапилося. Ви можете мені говорити усе, що рахуєте за потрібне. Я все сприйму. Але пам’ятайте, будь-ласка, у цій ситуацій міг бути кожний. Мені дуже боляче, бо усе життя моя родина працювала, щоб давати робочі місця в Україні. Наша дитина росла на підприємстві, вона з нами працювала. Всяке у житті може трапитися. Я сина свого виховувала, у мене син закінчив школу з відзнакою. Єдине, що я прошу – Господь у правді, а не у силі», - сказала мати обвинуваченого.

На запитання чи не соромно їй дивитися людям в очі Галина Червонюк відповіла: «Чому мені має бути соромно? Бо я працюю, а ви стоїте і кричите?»

Далі слово спробував взяти батько Дмитра Червонюка Олег: «Дайте хвилиночку, я скажу. Шановні люди, земляки. Прошу хвилиночку уваги». Проте Олега Червонюка перебили скандуванням «Ганьба», Галина Червонюк у відповідь плескала у долоні.

«Ми усі за суд і за справедливість. Дайте висловитися. Я батько цієї молодої людини, яка збила. Він (Дмитро Червонюк, - Ред.) вчора зізнався у тому, що він є вбивця, бо він вбив. Крапка. На сьогоднішній день він півроку сидить в тюрмі. Батьки загиблого хочуть компенсацію у три мільйони гривень. Мало, згоден. І ми готові виплатити будь-які гроші, аби вони простили. Так як ми не маємо можливості взяти кредит, тому ми сьогодні перерахували їм півмільйона гривень. Якщо потрібно буде більше, то ми візьмемо кредит та перерахуємо більше. Мій син на сьогоднішній день сидить, що ви ще хочете? Чого ви прийшли сюди? Він і так сидить», - говорить Олег Червонюк.

«Тепер те, що стосується справи. У школу усі ходили? – продовжив батько 19-річного водія. - Якщо було зіткнення з потерпілим і скло лежить за два з половиною метри від пішохідного переходу, то зіткнення було щонайменше за десять метрів до пішохідного переходу. І це є правда , за якою ви сюди прийшли і ми».
«Скільки разів я до вас приходила? - звернулася Галина Червонюк до батька загиблого. – Скільки я перед вами на колінах простояла? Скажіть, будь-ласка».

«Ви до мене приходили, але я вам сказав, що, якщо ваш син визнає вину і щиросердечно розкається, я, переступивши через себе, через совість, через молодшого сина, який категорично проти всяких відшкодувань, всяких мільйонів, прощу. Але ви кажете, що Дмитро не був п’яний, хоча я рахую, що був п’яний і під наркотичним впливом. Адже адекватна людина не могла так їхати, люди добрі, зі швидкістю 120 кілометрів на годину. Ви фальшиві люди. Я не хочу вам прощати через те, що ви брешете. я знаю, що справу сфальсифіковано вам і вашим кумом, чи ким він мав приходиться, генералом Шутяком. Ось і все», - відповів Анатолій Крушельницький.

«То, що мені не приходити? Я прошу прощення.Чому ж мені кричать «Ганьба»? Яке ви маєте право кричати мені «Ганьба»?», - запитує Галина Червонюк.
«Ми не вам кричимо, суддям», - каже Анатолій Червонюк.
«За, що ти кричиш їм? За те, що мій син сидить? Суддям він кричить», - обурився Олег Червонюк.
 Під стінами Хмельницького міськрайонного суду Галину Червонюк звинуватили у нечесності і, що це є несумісним із мандатом депутата обласної ради. За свою дружину вступився Олег Червонюк: «Вона на засідання не ходе уже півроку і, якщо ви так хочете, вона завтра напише заяву і не буде депутатам. Вам легше стане? Добре, так і буде. Нема питань. Своєю працею ми доводимо, що можна працювати у нашій державі, можна отримувати результат. Людина хотіла допомогти громаді, стала депутатом – це що злочин? Не хочете, не треба. Завтра вона вже не буде депутатом. Проблему велику знайшли. Ви спочатку самі щось зробіть для цієї держави».
Далі учасники судового розгляду піднялися до зали суду. Брат загиблого Олега Крушельницький Богдан намагався з’ясувати у Дмитра Червонюка чому той обрав таку агресивну манеру керування автомобілем: перевищення дозволеної швидкості, пересіканя двох «сплошних» із виїздом на смугу зустрічного руху та ігнорування пішохідних переходів. Проте пояснити свої дії обвинувачений не зміг.
Як з’ясувалося, сторона обвинуваченого дійсно перевела на рахунки Крушельницьких півмільйона гривень: «Особисто мною була проведена перевірка судових рішень, які приймалися на протязі останніх трьох років у Хмельницькому та Хмельницькій області і було встановлено, що моральна шкода стягувалася не більше ста тисяч гривень. Вчора до своїх батьків звернувся Дмитро Червонюк, щоб вони по-можливості відшкодували матеріальні збитки та шкоду, яка була заподіяна. Сьогодні на повне відшкодування матеріальних збитків, які заявлені, а також на часткове відшкодування моральної шкоди батько Дмитра Червонюка вніс відповідні кошти: на рахунки Анатолія та Валентини Крушельницьких по двісті тисяч гривень, а на рахунок Богдана Крушельницького - сто тисяч гривень. Сьогодні ці кошти сплачені і я прошу долучити квитанції до матеріалів справи», - звернувся до суду адвокат обвинуваченого Павло Луцюк.
Під час же судових дебатів прокурор у справі Віталій Пронозюк порахував, що семи років ув'язнення із позбавленням права керувати транспортними засобами протягом трьох років, буде достатньо Дмитру Червонюку. Адвокат потерпілих та сім'я Крушельницьких були одностайними - обвинувачений повинен просидіти за гратами вісім років. А от захист 19-річного водія взагалі не бачить підстав садити хлопця у тюрму.

Вирок суду стане відомий у понеділок, 10 лютого, о 10:00 - його оголосить суддя Хмельницького міськрайонного суду Світлана Дручкова.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую