ye-logo.v1.2

…Жінки і чоловіки покликані робити загальну справу, тільки кожен по-своєму

Суспільство 2776
автора
Фото: автора

У Хмельницькому гарнізонному будинку офіцерів, за ініціативи Всеукраїнського громадського об’єднання “Громадська ліга Україна – НАТО” і підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, відбувся семінар на тему “Гендерна культура в сфері безпеки”.

 До уваги учасників семінару, а їх в актовій залі 15 будинку офіцерів зібралося чимало, були винесені питання гендерних цінностей та розбудови культури безпеки і міжнародний досвід гендерної політики країн-членів НАТО та ЄС.
У роботі семінару взяли участь голова громадської ліги Україна – НАТО кандидат педагогічних наук Сергій Джердж представив глядачам доповідачів начальник відділу військово-соціальної роботи Головного управління по роботі з особовим складом ЗС України полковник Віталій Голота, заступник Хмельницького обласного комісара з виховної роботи підполковник Володимир Гучок, начальник науково-дослідної лабораторії Науково дослідного центру гуманітарних проблем ЗС України Віктор Топальський, доцент кафедри телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Шевченка Ольга Гресько та віце-президент Атлантичної ради України Олег Кокошинський.
Доповідачі обговорили і провели досить таки жваві дискусії з приводу питань забезпечення гендерної рівності у різних сферах суспільства і у силових структурах та відомствах зокрема. Чимало різних думок і пропозицій поступило від учасників дискурсу на предмет положень Законів України у забезпеченні гендерної політики в сфері безпеки, гендерного підходу у миротворчих і військових операціях, запобігання та врегулювання конфліктів через залучення жіночої складової на прикладі міжнародних безпекових інституцій, тощо.
– Зазначу, що на сучасному етапі розвитку України упровадження державної гендерної політики є характерною особливістю функціонування та розвитку всіх державних інституцій. Тому питання гендерної культури, в частині безпекової сфери, в певній мірі стосуються всіх складових законодавчої, виконавчої та судової влади, - констатував Сергій Джердж.
За рівнем гендерної культури в державі сьогодні можна судити про рівень розвитку громадянського суспільства. В сучасних умовах суспільного розвитку жінки все частіше залучаються до специфічних видів діяльності, які традиційно вважалися чоловічими, зокрема і військової та правоохоронної.
Від жінок – військовослужбовців на семінарі виступила медична сестра реанімаційного відділення Хмельницького військового госпіталю старшина Інна Андрейко, яка в свій час пройшла миротворчу місію в колишній Югославії.
По завершенню свого виступу, який головним чином був пов'язаний з питаннями гендерної політики в миротворчих підрозділах, Інна Андрейко висловила переконання, що ХХІ століття повинно стати століттям, яке зламає стереотипи по відношенню до жінок, в тому числі і у сфері безпеки.
- Це повинно сприйматися, як природний з точки зору еволюції процес, який в жодному разі не буде направлений на певні утиски прав і свобод жінок. Слід пам’ятати, що жінки і чоловіки покликані робити загальну справу, тільки кожен по-своєму. І тільки це сприятиме розвитку світу на іншому, більш якісному рівні, де ознакою мужності буде не вміння воювати і боротися, а мирними способами знаходити рішення проблем, - впевнена Інна Андрейко.

 

Андрій Агєєв, Регіональний медіа-центр МО України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую