ye-logo.v1.2

Прокурор: "Окремим справам не давали ходу понад два місяці"

Суспільство 4467

Про кримінальні провадження, вже відкриті кримінальні справи та ті, яким не давали ходу, розповів новий-старий прокурор Хмельницької області Руслан Мартиненко.

Його призначили лише десять днів тому, але зі справами Хмельниччини Руслан Миколайович знайомий, бо ще донедавна був першим заступником прокурора.
«Проблеми Хмельниччини мені не чужі, бо я родом із Шепетівського району, в органах прокуратури працюю майже вісімнадцять років і лише два з них – за межами області. Тому намагався і намагатимуся, щоб законність і правопорядок в області були на найвищому рівні», – розпочав свій виступ Руслан Мартиненко.
Він зазначив, що на Хмельниччині «розгулу сепаратизму не допущено, незаконного притягнення до відповідальності учасників масових протестів, які тривали з листопада минулого року до лютого цього року, немає. Однак, за словами прокурора, залишається тривожним загальний рівень злочинності, а рівень боротьби з корупцією в області є «недостатнім». Та про деякі факти Руслан Мартиненко все ж таки повідомив.
«До суду направлено 21 протокол про адміністративні правопорушення в земельних та бюджетних сферах чотирьох посадовців органів місцевого самоврядування, двох депутатів місцевих рад та одного – райдержадміністрації, – повідомив прокурор. – Нині триває судовий розгляд протоколу щодо посадовця першої категорії, котрий не повідомив про конфлікт інтересів, який виник в нього при передачі в оренду одному із підприємств приміщень територіальної громади».
В офіційних документах – це «посадова особа першої категорії», а неофіційно і правоохоронці, і самі ж працівники обласної ради відкрито говорять про те, що «конфлікт інтересів» виник саме у екс-голови облради Миколи Дерикота. Про цей же «конфлікт інтересів» звітував під час своєї прес-конференції й головний правоохоронець області Олександр Розізнаний. За інформацією правоохоронців, йдеться про приміщення розміром 2400 кв. метрів та вартістю понад 4 мільйони гривень. Високопосадовець підробив документи і знизив ціну оренди, в результаті чого до бюджету не потрапили майже 675 тисяч гривень.
Прокурор також повідомив, що стосовно керівників та працівників БТІ, райдержадміністрацій, дерзкомзему відкриті кримінальні провадження за те, що неправомірно передавали земельні ділянки колишнім високо посадовцям.
«В березні набрали сили рішення господарського суду області про визнання недійсними дев’яти державних актів на право постійного користування земельними ділянками водного фонду загальною площею 2 808 гектарів, вартістю 112 млн. грн., які були передані ВАТ «Хмельницьк-рибгосп».
Відомо, що до «рибного бізнесу», має стосунок екс-голова ОДА Василь Ядуха.
Стосовно інших справ по високопосадовцях області Руслан Мартиненко зазначив, що робота ведеться, але озвучувати деталі він не має права, бо не хоче забігати наперед. Однак на запитання, чи є у прокуратури справи, які «стримували і не давали ходу», Руслан Миколайович зазначив, що є, і стримувалися вони «можливо, й більше, ніж два місяці».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую