ye-logo.v1.2

Безкоштовні лічильники на газ: у пошуках істини

Суспільство 11951
Фото: molbuk.ua, автора

Прилади обліку блакитного палива «за дарма» населенню ставлять згідно графіків держпрограми

В умовах повального зростання комунальних платежів й переходу країни на економне вживання блакитного палива, все більше і більше хмельничан замислюються про встановлення в своїх домівках лічильників на газ (якщо вони не подбали про них раніше). У зв’язку із чим починають цікавитись нюансами та ціною питання, а також розпитувати тих, хто через цю процедуру вже пройшов. Й в результаті отримують досить суперечливу картину: одним це не коштувало ні копійки, іншим – більше півтори тисячі гривень. Комусь «постукали» до квартири й запропонували через кілька днів встановити безкоштовного лічильника, а хтось – вже не один тиждень в очікуванні приладу обліку блакитного палива від держави. Отож, у пошуках істини й відповіді на наші запитання, ми звернулись до заступника голови правління з питань експлуатації – головного інженера ПАТ «Хмельницькгаз» Олександра Лоба.
Категорія «плита-колонка-обігрів» – стовідсотково з газовими лічильниками
За словами Олександра Лоба, в залежності від газового обладнання, встановленого вдома у населення, усі споживачі розподіляються за категоріями: «плита» (ті, хто використовує газ лише для приготування їжі), «плита-колонка» (ті, хто користуються газовими плитами і газовими водонагрівачами) і «плита-колонка-обігрів» (ті, хто використовують природній газ для опалення, підігріву води та приготування їжі). «На Хмельниччині категорія «плита-колонка-обігрів» до 1 січня 2012 року була стовідсотково безкоштовно оснащена газовими лічильниками, – каже Олександр Михайлович. – Держпрограма з безкоштовного встановлення лічильників триває. Втілюється у життя вона відповідно до затверджених графіків. До прикладу, категорію «плита-колонка» маємо повністю безкоштовно забезпечити газовими лічильниками до 1 січня 2016 року, а категорію «плита» – до 1 січня 2018 року.


Зараз наполегливо працюємо над забезпеченням лічильниками категорії споживачів «плита-колонка». Але 4700 подільських споживачів цієї категорії й досі не мають лічильника на газ: 3700 з Хмельницького і 1000 з Кам’янця-Подільського. Кажуть, що поки не мають бажання. Пенсіонери лічильники давно вже встановили, тому зараз залишились лише ті, кому вони не вигідні. Одна з причин відмови встановлення приладу обліку газу – проживання у квартирі більшої, аніж прописано, кількості чоловік. Друга – експлуатація газових колонок 70-80-их років, які споживають значно більше блакитного палива, аніж їхні закордонні або сучасніші аналоги. Тому цих 4700 абонентів категорії «плита-колонка», які досі не мають лічильників на газ, намагаються відтягнути процес їхнього встановлення до 2016 року. Далі – вже нікуди. Адже, згідно Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», у разі, якщо у визначені строки споживач не встановить лічильник за свій рахунок чи не погодиться на установку безкоштовного, газопостачання припиняється. Тому, якщо після 1 січня 2016 року в квартирі не буде лічильника, матимемо законне право відключити споживача від газопостачання в категорії «плита-колонка», а після 1 січня 2018 року й тих абонентів, які користуються лише газовою плитою та до того часу не встановили прилад обліку. Адже фізично ми просто не встигнемо за місяць-два до січня 2016-ого встановити 4700 лічильників у категорії споживачів «колонка-плита». Через те зараз працюємо з цими абонентами: ходимо-просимо. Можливо, хтось змінить своє рішення вже й зараз, не відкладаючи у довгий ящик, погодиться на установку приладу обліку газу».
Нині в пріоритеті категорія «плита-колонка»
Як розповідає Олександр Лоб, з початку 2014 року вони встановили дві тисячі безкоштовних лічильників за держпрограмою в категорії «плита-колонка». Для цієї категорії споживачів у них і зараз є безкоштовні лічильники: ці абоненти можуть звертатися із заявами до «Хмельницькгазу» для встановлення газових лічильників за державний кошт.
Тим же споживачам, в яких у помешканні з газових приладів лише одна плита, у «Хмельницькгазі» радять дочекатися безкоштовних лічильників у рамках держпрограми у встановлені законом терміни (тобто 2016 року). Але заяви від цієї категорії абонентів продовжують надходити. «Нині маємо 135 заяв на встановлення лічильників газу у квартирах, де з газових приладів лише плита, – каже Олександр Лоб. – Але пріоритетом зараз є діюча категорія «плита-колонка». Там ми встановлюємо безкоштовні лічильники у першу чергу – щоб не порушити визначеною державою строки».
Зателефонувавши безпосередньо до майстрів з встановлення лічильників газу, дізнались: абоненти, в яких з газових приладів лише одна плита й які не хочуть чекати на безкоштовний прилад обліку газу від держави, можуть встановити його власним коштом. Для цього їм потрібно звернутись до ПАТ «Хмельницькгаз» із відповідною заявою. Вартість робіт разом з матеріалами «потягнуть» на 1600 гривень.

Якщо маєте питання щодо процедури встановлення газових лічильників, звертайтесь до служби обслуговування клієнтів «Єдине вікно» за телефоном: (0382) 71-70-73 (Пн-Пт – з 09.00 до 17.00. Обідня перерва – з 12.00 до 13.00. Вихідні – субота, неділя). Або безпосередньо до майстрів з встановлення лічильників газу: (0382) 71-04-56.
Для отримання детальної інформації, телефонуйте до інформаційно-консультаційного центру товариства (кол-центр) за номером: (0382) 71-02-22 або на безкоштовну «Гарячу лінію»: 0-800-50-43-14.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую