ye-logo.v1.2

У Хмельницькому посадили калиновий гай

Суспільство 4149
Фото: автора

Так працівники культури міста відзначили 70-річчя звільнення України від фашистських загарбників.

Акція під назвою «Мистецький калиновий гай» зібрала представників усіх закладів культури Хмельницького. Біля Вічного вогню вони посадили 18 кущів калини. За словами заступника начальника міського управління культури і туризму Світлани Шевченко, з нагоди 70-річчя звільнення України від нацистських окупантів посадили саме калину, бо це символ українського народу.
«Кожний заклад культури нашого міста висадив тут кущі калини. За давньою українською традицією, калину саджали біля місць захоронення, адже вона символізує кров і вогонь. Тут лежать захисники української землі, а її цвіт прикрашатиме це місце», - пояснює Світлана Шевченко.
Калину висадили на газонах обабіч доріжки. З одного боку – 11 кущів звичайної садової калини, а з іншого - декоративні кущі калини, яка не дає плодів, але, за словами Світлани Шевченко, красиво цвіте.
«Це дуже гарна акція. Я не міг сьогодні не прийти і не підтримати таку ініціативу. Мій батько воював за Україну, я дитина війни», - каже керівник Центру національного виховання учнівської молоді Володимир Гнатюк.
Пан Володимир впевнений: морози калині не загрожують. Кущі, які тут посадили, обов’язково приймуться.
Учасники акції виклали лампадками малий герб України – тризуб, і слова «Україні - мир», а також заспівали пісню січових стрільців «Ой, у лузі червона калина». Таким чином вони протестують проти смертей на війні і вимагають миру в країні.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую