ye-logo.v1.2

Яценюк: енергоблоки на Хмельницькій АЕС добудують до 2018 року

Суспільство 2300
Фото: з архіву

Також у рамках інтеграції в європейську енергосистему планується будівництво нових ліній електропередач.

Україна планує до кінця 2018 року добудувати два енергоблоки на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких було закладено ще за часів СРСР. Про це зазначив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду сьогодні, 9 грудня, повідомляє УНІАН.
“У рамках модернізації української енергетики уряд ухвалив рішення про добудову двох блоків на Хмельницькій станції. Ми вважаємо, що завершення цієї добудови має відбутися у 2018 році”, - сказав Яценюк.
При цьому прем'єр-міністр не уточнив, за якими саме технологіями будуть добудовувати енергоблоки на Хмельницькій АЕС. Також він відзначив, що у 2015 році планується провести необхідні роботи зі збільшення видачі потужностей Южно-Української АЕС, Запорізької АЕС і Хмельницької АЕС шляхом будівництва нових ліній електропередач.
“Загалом це буде близько 3 000 МВт”, - додав Яценюк.
Окрім цього, прем’єр-міністр повідомив про істотне розширення співпраці з американсько-японською компанією “Westinghouse” у поставках ядерного палива для українських АЕС, як альтернативи російському паливу.
“Ми залишаємо той проект, який зараз є у “Енергоатома”, та істотно розширюємо нашу співпрацю із закупівлі ядерного палива для українських атомних станцій з компанією “Westinghouse”. Про що підписані і підписуватимуться відповідні угоди”, - сказав Яценюк.
Також прем'єр-міністр повідомив, що до 2017 року українська енергосистема має повністю інтегруватися у європейську для синхронної роботи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую