ye-logo.v1.2

У Хмельницькому працівники ДАІ «полювали» на водіїв-хамів

Суспільство 5052

На вулицях міста громадські активісти разом із даішниками шукали водіїв, які паркуються з порушеннями.

Сьогодні, 14 березня, активісти провели рейд хмельницькими вулицями – «полювали» на водіїв, які, порушуючи Правила дорожнього руху, паркуються, як заманеться. Заручились підтримкою працівників ДАІ, які цього дня не штрафували, а лише попереджали.
«Перед працівниками ДАІ не стоїть завдання складати протоколи і штрафувати. Вони повинні, виявивши порушення, найперше з’ясувати його причину та роз’яснити водіям Правила дорожнього руху», - зазначає начальник обласного управління Державтоінспекції Дмитро Кийов.

Ідея акції народилась у соцмережах, де мешканці міста публікували фото автомобілів порушників. Як пояснюють організатори, часто водії ігнорують будь-які знаки і паркуються, де їм зручно, забуваючи про інших учасників дорожнього руху, створюючи подекуди навіть аварійні ситуації. Тому, зібравши однодумців, активісти разом з працівниками ДАІ вирушили у центр Хмельницького і до речового ринку, щоб нагадати водіям правила паркування. Озброїлись наклейками «Я хам. Я ігнорую Правила дорожнього руху», «Запаркуйтеся правильно», «Я паркуюсь як мудак».

«Місце, де поставити автомобіль, знайдеться завжди, було б бажання. Авто можна залишити на тротуарі чи пішохідному переході, або припаркуватись нормально, але пройтись пішки кількасот метрів», - вважає організатор акції Олександр Самотес.
«Ми хочемо навести лад у місті, але не грубіянити водіям, а просто пояснити їм, що вони порушують правила, та допомогти працівникам ДАІ виявляти таких порушників», - додає голова громадської організації «Хмельницький автолюбительський клуб» Володимир Огойко.
Спостерігаючи за тим, як на автомобілі порушників клеять наклейки, хмельничани активно висловлювали думки з цього приводу. Більшість переконані: таких водіїв потрібно карати, інші ж впевнені, що проблеми виникають через відсутність у місті обладнаних місць для паркування.

«У Хмельницькому часто порушують правила щодо паркування, особливо в місцях великого скупчення людей: поблизу торгових центрів, на ринку. Можливо, водії вимушені їх порушувати, бо іншого місця для паркування поблизу просто немає, - каже старший інспектор ДАІ Володимир Гординський. - Добре, що до цієї проблеми долучились активісти, і ми разом вийшли на вулиці роз’яснювати водіям, що потрібно щось змінювати. Я думаю, акція буде ефективною, і хоч кілька з тих водіїв, яких ми попередили, більше не порушуватимуть правила».

Працівники ДАІ були тактовними і ввічливими, водії ж свою провину визнавали та вибачались, обіцяли виправитись. Щоправда, були й такі, які втікали від активістів. За кілька годин був складений усього один протокол. І організатори рейду, і працівники ДАІ сподіваються на позитивні результати акції. Планують проводити їх надалі.


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую