ye-logo.v1.2
28 Листопада, 2020

Мешканцям Хмельниччини слід готуватися до віялових відключень світла

Суспільство 2550
В обленерго підбили підсумки осінньо-зимового періоду.
В обленерго підбили підсумки осінньо-зимового періоду.. Фото: автора

Електроенергію доведеться економити вже цього осінньо-зимового періоду.

Через війну на Сході виникають труднощі у підготовці до забезпечення енергопостачання на осінньо-зимовий період. Окрім того, технічний стан електричних мереж на сьогодні характеризується великою зношеністю основного обладнання, адже більша частина підстанцій та ліній електропередач експлуатуються понад 40 років. Про це говорили сьогодні, 21 травня, на нараді з питань підсумків роботи паливно-енергетичного комплексу за минулий і початок цього року. Зокрема заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік, перебуваючи з візитом у Хмельницькому, зазначив, що областям потрібно готуватися до віялових відключень світла.

«У нас виникли величезні труднощі не те що у підготовці до осінньо-зимового періоду, а навіть у самому процесі. Зазвичай у таку пору ми бачили вже склад палива, готовність станцій. Сьогодні це проблема. У нас війна, на неконтрольованих Україні територіях велика кількість вугільної продукції, яку не отримують наші станції», - підкреслив Олександр Светелік.

Заступник Міністра Олександр Светелік повідомив про труднощі, що виникли через війну.

Він наголосив, що використовувати потужності АЕС немає можливості, оскільки у нічному споживанні електроенергії – величезний провал. За словами заступника Міністра, зараз робоча група працює над тим, щоб зробити нічну електроенергію дешевшою, тим самим залучивши більше споживачів. Окрім того, доведеться повернутися до віялових відключень, за допомогою яких знімали навантаження з електромереж на початку цього століття.

«Треба уже починати підготовку до цього, щоб у кожній області споживачі знали, що це вимушені заходи. У нас війна, невідомо, що буде далі, адже вугілля, особливо антрацитових марок – на неконтрольованій території», - сказав Олександр Светелік.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую