ye-logo.v1.2

Транзит Рахнівка-Трибухівка

Суспільство 1091

Селяни вимагають відшкодувати збитки, які завдано через діяльність видобувного підприємства

Вантажівки їдуть в кар’єр в селі Трибухівка Дунаєвецького району через сусіднє – Рахнівка. Таке пожвавлення руху у спокійному сільському житті викликало обурення. «Значно погіршився стан доріг, потріскалися хати», –  розповідає Валентина Матвєєва, жителька села Рахнівка. Незважаючи на скарги громадян та рішення Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області про тимчасове призупинення діяльності, робота у кар’єрі товариства «КРОСС-1» продовжується, запевняють селяни.
Як розповіли кореспонденту «Є Поділля» у Державній екологічній інспекції, призупинення діяльності товариства викликане  певними порушеннями у документації. Відновлення роботи організації можливе за вирішення «паперових питань».
– В селі й справді є випадки погіршення стану житлових будинків. Але чи є причиною рух вантажівок чи ні –  не відомо, бо не було компетентної комісії з цього приводу, – каже Михайло Слюсарчик, голова Рахнівської селищної ради. 
Днями відбулася зустріч селян, керівництва товариства «КРОСС-1» та представників Дунаєвецької райдержадміністрації. Обговорювали питання можливого варіанту об’їзду  вантажного транспорту.
– Плануємо, що важковагові автомобілі їздитимуть старою дорогою, в об’їзд населеного пункту, – каже Віктор Нижник, заступник голови Дунаєвецької райдержадміністрації. – Але вимоги жителів Рахнів- ки заасфальтувати всю дорогу в селі, зробити освітлення досить важко виконати, не вистачає ресурсів.
У товаристві «КРОСС-1» кажуть, що вони намагаються задовольнити вимоги місцевих жителів.
– Ми розглядали різні варіанти, і знайшли можливість розв’язання суперечки. Але на ремонт об’їзної дороги за хорошої погоди знадобиться кілька місяців. Селяни не проти, щоб меншвагові та легкові автомобілі їздили через Рахнівку. Коли зробимо дорогу, то взагалі не будемо їздити рахнівською дорогою, – пояснив Олександр Мороз, один із співвласників товариства «КРОСС-1».
Щодо тимчасового призупинення роботи видобувної організації, Олександр Олександрович запевнив, що питання майже залагоджене. Причиною був договір оренди на землю. Необхідні документи вже готові й направлені для узгодження в облдержадміністрацію. А ліцензія товариства діє до 2010 року.
У Рахнівці чекають відповіді від влади та підприємства вже до кінця тижня.Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую