ye-logo.v1.2

Племінного коня пустили на м’ясо заради заробітку

Суспільство 1792

Якби державний ветлікар при прийомі тварини на забій грубо не порушила законодавство та всі існуючі норми, коня вдалося б врятувати

Після проведення відомчого розслідування було з’ясовано, хто допоміг зловмисникам позбутися тварини, але ім’я лікаря не називають.
Правоохоронці шукають невідомих, які привели тварину на забій, хоча без «внутрішньої допомоги» з підприємства їм навряд чи вдалося здійснити задумане.
Двоє невідомих приїхали на хмельницьке забійне підприємство на іномарці світлого кольору, розповідають очевидці, а до бамперу був прив’язаний … кінь. Це був Кеша, який раніше радував хмельничан – відвідувачів кінно-спортивної школи «Тамерлан» (до того, як його продали). Перед тим він бігав вулицями Хмельницького, дивуючи перехожих.
Потім кінь став «приватною власністю». Коня швиденько вбили, відрізали йому голову.
Яким чином така немаленька тварина могла непомітно втекти від господаря, точно невідомо. Коли Кеша опинився на волі, його доля стала ще трагічнішою, ніж загорожа та дресирування.
«Кінь все життя провів у тісному контакті з людьми, тому став легкою здобиччю для зловмисників», – твердить Кирило Чумаков, головний державний ветеринарний лікар Хмельницького району.
Після закінчення внутрішнього відомчого розслідування, стало відомо, що тварину позбавили життя, грубо порушуючи чинне законодавство. За законом на будь-якому забійному підприємстві або м’ясокомбінаті існує посада державного ветлікаря, який не повинен навіть допустити на територію тварин, які не мають довідки про щеплення.
У «Правилах передзабійного ветеринарного огляду тварин та ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів» написано, що кожна тварина, яка «підлягає переробці» повинна супроводжуватися свідоцтвом форми № 1 (для живих особин), різноманітними довідками. За відсутності таких паперів – забій заборонений. Перед забоєм тварину повинні оглянути ветлікарі та зробити аналізи, зокрема, на сап. На це законом відведено 24 години. Без таких аналізів є велика імовірність потрапляння в м’ясопродукти небезпечних збудників хвороб, наслідки непередбачуванні і плачевні. Сап, каже головний ветлікар, в ковбасі може призвести навіть до летальних випадків, він не діагностується лікарями й не лікується.
Державна ветлікарка, яка дозволила за десять хвилин вбити тварину, безперечно, знала всі ці норми, але «нові друзі» Кеші зуміли переконати чи «винагородити» держслужбовця, адже хотіли заробити. Назвати ім’я незаконослухняного працівника ветлікарні Кирило Чумаков, головний державний ветеринарний лікар Хмельницького району, категорично відмовився. І взагалі, досить довго не погоджувався надати будь-яку інформацію.
- Цей спеціаліст звільнений з посади, – запевнив пан Чумаков.
А сам головний державний ветеринарний лікар Хмельницького району отримав догану. Згодом, Кирило Анатолійович, пом’якшав і розповів, що був вражений не лише діями своїх підлеглих, але й тим, що побачив Кешу на гаку вже мертвим, адже сам колись лікував цю благородну тварину.
Наразі правоохоронці проводять розслідування. Поки що не встановлено, хто привів коня на забій, яким чином він опинився на вулиці. Відомо лише, що міліція та власник спізнилися буквально на 5-10 хвилин. Від людської жадібності та підступності у тварин немає жодного шансу врятуватися, якими б відданими вони не були б.

 


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую