ye-logo.v1.2

У Хмельницькому мовчки, але з квітами вшанували пам'ять жертв війни в Україні

Суспільство 1883
Хмельничани клали букети квітів до Вічного вогню, мовчки схиляючи голови
Хмельничани клали букети квітів до Вічного вогню, мовчки схиляючи голови . Фото: автора

Сьогодні, 22 червня, в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.

У нашому місті цього дня небайдужі громадяни прийшли до меморіального комплексу «Вічний вогонь», аби вшанувати людей, які стали жертвами війни.

Віддали шану свідкам кривавих подій ветерани, представники міської та обласної ради, громадськість міста та школярі. У знак пам’яті про них хмельничани мовчки несли до Вічного вогню букети квітів і вінки, низько схиляючи голови перед пам’яттю полеглих.

Чи не найбільше перейнялися подіями воєнних років юні хмельничани. Близько півсотні школярів міста підготували дослідження про участь їхніх дідів та прадідів у перемозі над фашизмом. Найкращу роботу, за визначенням журі, підготував школяр Дмитро Сахаров, який вивчив історію кількох поколінь своїх прадідів.

Хмельничани вшанували пам'ять жерв війни в Україні

“Ми визначили переможців конкурсної акції “Ми пам'ятаємо”. Це творчий конкурс для учнів шкіл Хмельницького. Основне завдання — звернути увагу на історію власної родини. Ми закликаємо брати приклад зі своїх дідів, прадідів, які зробили неймовірне: перемогли фашизм, а потім відбудувували країну, - розповідає один з організаторів конкурсу Дмитро Мельник. - В творчому пошуку ми не обмежуємо дітей. Вони могли надсилати роботи у формі реферату, твору, або, навіть, відеорепортажу. Головне, щоб це була пошукова робота”.


Переможці конкурсу отримали грамоти та подарунки за наполегливу працю

Діти вивчали участь своїх предків у Великій Вітчизняній війні, долучалися до дослідницької роботи. Школярка Тасія Абалмасова здобула у конкурсі третє місце. Дівчина з захопленням розповідає про своє дослідження.

“Я писала про одеських піонерів, які в роки війни були в катакомбах і про свого прадідуся, який воював у Другій світовій. Він командував дивізією, разом з альпіністами накривав брезентом куполи, щоб німці не бачили куди вони будуть скидати бомби. Це дуже важкі історії. Багато альпіністів, виконуючи таку роботу, гинули, - ділиться учениця НВК №4. - Дідусеві було дуже тяжко говорити про ті події, а у мене постійно були сльози на очах. Згадую, як розповідав, що в один момент вони навіть щурів варили, оскільки не було більше що їсти”.

Таїсія писала про участь свого прадідуся у перемозі над фашизмом

Авторів найкращих робіт організатори нагородили МР3-плеєрами, флешками, книгами, місячним абонементом в кіно та іншими подарунками.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую