ye-logo.v1.2

Безпричинного раку не буває

Суспільство 975

Щорічно у світі реєструється більше мільйона випадків раку молочних залоз.
Ця хвороба займає перше місце серед онкопатології у жінок репродуктивного віку в Україні. В Хмельницькій області на обліку перебуває 3759 осіб.
Пан Бриндіков пояснив, що кількість жительок Хмельниччини, які перебувають на обліку, зростає через підвищення так званого “п’ятирічного виживання”. За даними Національного канцер-реєстру в Україні, цей показник не перевищує 50 відсотків. Наша область тяжіє до європейських країн. Нині 61,4% хмельничанок з діагнозом рак молочної залози живуть більше п’яти років.
“Якби жінки приходили раніше! – каже Леонід Бриндіков. – Близько третини випадків раку молочних залоз діагностується в занедбаному стані ІІІ-ІV стадії. Це призводить до зростання витрат на лікування у 25-30 разів. А за умови виявлення злоякісного новоутворення І-ІІ стадії, жінка може розраховувати на одужання”.
Лікар радить бути уважними до себе, адже причин, які можуть викликати рак, просто безліч. Медики визначили основні фактори ризику: вік 50 і більше років та злоякісні пухлини у найближчих родичів – займають перші “позиції”. Не менш небезпечними є травми молочних залоз, мастопатія, пізні пологи чи аборти, короткострокове вигодовування немовляти тощо.
Також пан Бриндіков наголосив, що в нашому організмі щодня зароджуються ракові клітини, але ми не хворіємо, тому що імунітет відразу їх нейтралізує. Коли ж природний захист слабне, розвивається пухлина.
 “Нинішні продукти, які ми їмо, майже повністю штучні, з якимись добавками, – каже Леонід Миколайович. – Всі ці хімічні речовини переходять до нас і порушують роботу ендокринної системи. А це, в свою чергу, дає гормональний збій – один із вагомих факторів ризику”.
Головний онколог області – прихильник давніх традицій – виходити заміж цнотливою дівчиною.
“Недаремно наші батьки-діди так робили, – пояснює пан Бриндіков. – Дівчина виходила заміж, це гарантувало “нормоване” статеве життя. Для жіночого здоров’я дуже важливо, щоб секс був регулярним – це підтримує гормональний фон. Та й взагалі нормальне сімейне життя, без стресів – чудовий метод профілактики і раку молочних залоз, й інших хвороб”.
Шкідливі звички, які нині стають все поширенішими не лише серед чоловіків, але й серед жінок – паління, зловживання алкоголем – також пряма стежина до лікаря.
Леонід Миколайович закликає всю жіночу половину людства потурбуватися про своє здоров’я, беручи відповідальність на себе. Своєчасна діагностика та профілактика допоможуть зберегти і красу, і життя.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую