ye-logo.v1.2

Студенти, закачайте рукава!

Суспільство 1442
Фото: Олександр Таран

Майбутні економісти більше практикуватимуться

У Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті обговорювали перспективи практичного навчання молодих спеціалістів.
Кількість випускників місцевих вишів, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні, приблизно втричі більша, ніж кількість пропозицій роботодавців, твердить Сергій Залуцький, заступник директора Хмельницького обласного центру зайнятості.
„Близько 33% українських студентів вчаться на економічних спеціальностях, тому конкуренція – суттєва, – каже Наталія Жолобок, начальник управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації. – Але кваліфікований бухгалтер, економіст, фінансист чи аудитор завжди були і будуть затребувані, і, як правило, працевлаштовуються на високооплачувані посади”.
За круглим столом зібралися педагоги та роботодавці, щоб внести корективи у процес навчання майбутніх працівників подільських підприємств. Пані Жолобок зазначила, що мають бути довготривалі угоди між підприємствами та навчальними закладами по практичному навчанню студентів у певній галузі. За існуючою системою на практику відводиться недостатньо часу.
„15 споживчих товариств області сьогодні потребують „вливання” молодих працівників,  – каже Микола Медзатий, заступник голови правління Хмельницької обласної спілки споживчих товариств. – Ми можемо забезпечити базу для практики близько 40% студентів кооперативних навчальних закладів”.
„Такі установи, як банки, можуть підібрати на вільні посади працівників з вищою освіти, з досвідом роботи, – говорить Тетяна Лундишева, керуюча філією «Укрексімбанку» міста Хмельницького. – Але молодих спеціалістів не вчать обслуговуванню, роботі з людьми, культурі, психології. Одних теоретичних економічних знань замало”.
Нині економічна освіта „бере курс” на зміну навчального процесу у бік якісної практики.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую