ye-logo.v1.2

„За упокій” чотириногих братів

Суспільство 962

Під стінами „Спецкомунтрансу” зібралися противники відстрілу собак на вулицях Хмельницького

За програмою, прийнятою міською владою Хмельницького, контроль численності бездомних собак мав би проводитися шляхом стерилізації, а не знищенням забороненою отрутою. Але, за словами очевидців, працівники „Спецкомунтрансу” продовжують відстрілювати бродячих тварин.
„Я сама бачила, як на ринку „Поділля-2” знищували собак,  за якими ми доглядали, давали їм ліки, щоб вони „не гуляли”, – обурюється Валентина Герасимова, волонтер. – Ці собаки були не агресивні. А загинули в страшних муках!”.
„Працівники „Спецкомунтрансу” забирали у людей собак, яких вони підібрали з вулиці або забрали з притулку, – розповідає Олена Голубнича, волонтер-активіст. – Казали, що забирають на стерилізацію, але потім тварин так і не повернули. І в притулку ми їх не знайшли. Ми навіть писали листи у прокуратуру. А у Раковому хтось масово розкидає отруєну ковбасу та інші продукти. Можуть постраждати не лише собаки, а й ті ж, наприклад, безхатченки!”.
Наразі, працівник, на адресу якого прозвучали звинувачення у жорстокості, готує відповіді до прокуратури, як згодом пояснили на підприємстві.
„Ми хотіли поспілкуватися з працівниками „Спецкомунтрансу”, але склалося таке враження, що нас просто ігнорують, – заявила Ніна Асафатова, захисник тварин. – Якщо вони не порушують закон, міську програму по стерилізації, то нехай дадуть нам відповіді”.
Але директора комунального підприємства мітингуючі не дочекалися. Його не було на місці.
Проте у неофіційній розмові представники „Спецкомунтрансу” підтвердили те, що не всіх собак відвозять у притулок, бо заклад переповнений. Запевнили, що тварин просто вивозять за місто на сміттєзвалище, де вони можуть знайти якусь їжу. Звинувачення у відстрілах чи розкиданні отруєних продуктів „спецкомунтрансівці” спростовують. Хоча волонтери-захисники тварин наводять приклади привселюдних вбивств бродячих тварин „серед білого дня”.
У „Спецкомунтрансі” говорять і про скарги інших людей. За інформацією підприємства, від укусів вуличних собак за рік постраждало близько 1000 хмельничан, у тому числі і дітей. У міській лікарні назвали іншу кількість потерпілих – 708 чоловік за 9 місяців цього року.
Захисники тварин залишили для Анатолія Королюка, керівника „Спецкомунтрансу”, свою резолюцію з вимогами припинити відстріли собак, якщо немає підтвердження агресивності собак.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую