ye-logo.v1.2
29 Жовтня, 2020

„За упокій” чотириногих братів

Суспільство 938

Під стінами „Спецкомунтрансу” зібралися противники відстрілу собак на вулицях Хмельницького

За програмою, прийнятою міською владою Хмельницького, контроль численності бездомних собак мав би проводитися шляхом стерилізації, а не знищенням забороненою отрутою. Але, за словами очевидців, працівники „Спецкомунтрансу” продовжують відстрілювати бродячих тварин.
„Я сама бачила, як на ринку „Поділля-2” знищували собак,  за якими ми доглядали, давали їм ліки, щоб вони „не гуляли”, – обурюється Валентина Герасимова, волонтер. – Ці собаки були не агресивні. А загинули в страшних муках!”.
„Працівники „Спецкомунтрансу” забирали у людей собак, яких вони підібрали з вулиці або забрали з притулку, – розповідає Олена Голубнича, волонтер-активіст. – Казали, що забирають на стерилізацію, але потім тварин так і не повернули. І в притулку ми їх не знайшли. Ми навіть писали листи у прокуратуру. А у Раковому хтось масово розкидає отруєну ковбасу та інші продукти. Можуть постраждати не лише собаки, а й ті ж, наприклад, безхатченки!”.
Наразі, працівник, на адресу якого прозвучали звинувачення у жорстокості, готує відповіді до прокуратури, як згодом пояснили на підприємстві.
„Ми хотіли поспілкуватися з працівниками „Спецкомунтрансу”, але склалося таке враження, що нас просто ігнорують, – заявила Ніна Асафатова, захисник тварин. – Якщо вони не порушують закон, міську програму по стерилізації, то нехай дадуть нам відповіді”.
Але директора комунального підприємства мітингуючі не дочекалися. Його не було на місці.
Проте у неофіційній розмові представники „Спецкомунтрансу” підтвердили те, що не всіх собак відвозять у притулок, бо заклад переповнений. Запевнили, що тварин просто вивозять за місто на сміттєзвалище, де вони можуть знайти якусь їжу. Звинувачення у відстрілах чи розкиданні отруєних продуктів „спецкомунтрансівці” спростовують. Хоча волонтери-захисники тварин наводять приклади привселюдних вбивств бродячих тварин „серед білого дня”.
У „Спецкомунтрансі” говорять і про скарги інших людей. За інформацією підприємства, від укусів вуличних собак за рік постраждало близько 1000 хмельничан, у тому числі і дітей. У міській лікарні назвали іншу кількість потерпілих – 708 чоловік за 9 місяців цього року.
Захисники тварин залишили для Анатолія Королюка, керівника „Спецкомунтрансу”, свою резолюцію з вимогами припинити відстріли собак, якщо немає підтвердження агресивності собак.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую