ye-logo.v1.2

Усмішка дива природи

Суспільство 1367
Фото: Майданюк Олег

позитивна енергетика дельфінів нині використовується для лікування безлічі хвороб

„Коли поглянути на цю морську тварину, здається, наче він завжди посміхається!” – розповідає Людмила Мельнітовська, мама хворої на епілепсію одинадцятирічної дівчинки Сабіни.
Випадково про унікальний метод лікування за допомогою дельфінів дізналася сестра Людмили Петрівни, у якої теж не все гаразд із здоров’ям дитини. У її трирічного сина дитячий церебральний параліч.
Лікарі пророкували цим діткам досить сумне майбутнє.
„Ми пробували все – і дорогі ліки, які виписували лікарі, і травки за народними рецептами,  і бабок, які відмовляють, – ділиться матір Сабіни. – Але хвороба не відступала. І коли сестра запропонувала мені спробувати ще й цей спосіб, ми ризикнули. І результат перевершив усі наші сподівання!”.
Зазвичай хворих на епілепсію не лікують методом дельфінотерапії, оскільки досить важко вгадати, як відреагує організм на зміну середовища й температури. Але епілепсія має дуже багато видів, у яких свої особливості.
Напади у Сабіни стримуються ліками. Отож лікарі-психологи із дельфінарію дозволили родині Мельнітовських спробувати на собі ті дива, які діються між людиною та дельфіном.
„Я була вражена! Перебуваючи поруч із басейном, де спеціалісти працювали із Сабіною, я й сама настільки заспокоювалася! Почувала якусь невимовну внутрішню гармонію! – захоплено розповідає пані Людмила. – Донька стала значно краще спати, притупилася її прихована агресія. А раніше вона могла просто сама себе вкусити до крові. Рідшими стали напади аутизму, коли вона замикалася у собі і ні на кого не реагувала! І найголовніше – епілепсія вже не так мучить мою дитину! А син моєї сестри почав ходити!”.
Два лікарі-психологи спочатку знайомлять дитину із дельфінами. У цих надзвичайних тварин, як і у всіх улюбленців людей, також є імена. Як розповіла Людмила Петрівна, її донька Сабіна й досі їх пам’ятає, хоч в дельфінарії родина була ще в кінці літа.
Коли дитина „звикла” до дельфінів, її занурюють у воду. Дельфіни „катають” дітей на своїй спині або на животі. Потоки води масажують тіло дитини, розслаблюють м’язи, що особливо важливо при лікуванні ДЦП, заспокоюється нервова система.
„Є різні теорії, як дельфіни лікують, але жодна до кінця не доведена, – пояснює Наталя Василевська, керівник одеського відділення дельфінотерапії в дельфінарії „Немо”. – Існують дві основні гіпотези – психологічна та фізіологічна. З позиції психологічної теорії, дельфіни допомагають відчути позитивні емоції. Дітям простіше налагодити контакт з дельфінами, ніж з дорослими людьми. Самі ж дельфіни  дуже люблять дітей, вони грайливі, дають дітям певний стимул. Щодо фізіології, то ці принципи ще до кінця не вивчені. Одна з цих теорій базується на дії „співу дельфінів”. Вважається, що дельфіни діють ультразвуковими хвилями, якими вони спілкуються між собою. Цей ультразвук поліпшує роботу клітин організму дитини, стимулює вироблення ендорфінів, які впливають на емоційний стан”.
Психологи, які „лікують дельфінами”, порадили Сабіні приїжджати у гості щопівроку. Але, як запевняє пані Людмила, її донька й досі почувається краще, ніж бувало раніше.
До речі, дельфінарії є у Києві, Харкові, Одесі, Севастополі, Євпаторії. Є вибір, і є можливість допомогти хворим діткам.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую