ye-logo.v1.2

Спокій нам лише сниться!

Суспільство 1517

У цьому переконують жителі багатоповерхівки, яку вони «розділили» з одним із супермаркетів

Нині перетворення перших поверхів будинків вздовж „червоної лінії” на магазини, офіси – звична справа. Але чи завжди це позитивна тенденція? Добре відомий мешканцям мікрорайону Виставка у Хмельницькому супермаркет „Вопак” поряд із зупинкою „Медтехніка”. Для когось – це зручність покупок поруч із домом, а для інших – безсонні ночі. Жителі будинку, в якому розташований супермаркет, скаржаться, що цілодобовий гул холодильного обладнання та вібрація „доводять” їх до лікарні.
„Я – інвалід ІІ групи, нещодавно в моїй сім’ї сталося лихо, і так не можу знайти собі місця від хвилювання, а тут ще цей постійний шум – просто неможливо відпочити бодай п’ять хвилин, – ділиться Марія Устимівна, пенсіонерка. – Це обладнання встановлене прямо під моєю квартирою, аж вікна на заскленому балконі дрижать! Лягаю на ліжко, а мене хитає!”.
„Я живу на четвертому поверсі. Але якщо ліктями спертися на стіл чи поруччя дивану, то рука трясеться, – розповідає мешканка будинку Людмила. – У мене донька-підліток, у неї хвора щитовидна залоза. Через гул та дрижання дівчинка прокидається вночі і ходить по квартирі! Як мені, матері, спокійно дивитися, як моя дитина мучиться?”.
Марія Устимівна написала звернення у санстанцію, меру. Лист Сергію Мельнику розглядатимуть протягом місяця, а  із санстанції прийшла відповідь, що шум та вібрація не перевищують допустиму норму.
„Хто ж так перевіряє! Перш ніж зайти до мене у квартиру, вони сходили в магазин! – обурюється пенсіонерка. – Мабуть, попередили працівників „Вопака”, бо саме у той день, коли представники санстанції приходили з перевіркою, гул трохи зменшився. А вночі ніхто ж не приходив до мене заміряти, як тремтить ліжко!”.
В супермаркеті нас запевнили, що нічні заміри шумів також були проведені.
„До нас приходили і перевіряли. І вдень заміряли рівень шумів, і вночі, – переконує головний інженер супермаркету Григорій Борисенко. – Все було зроблено, як потрібно. Спеціалісти з’ясували, що шуми не перевищують норму”.
Про такі ж „попередні висновки санстанції” говорила і керуюча супермаркетом Ліліана Левицька. Цікаво, але в кабінеті, де працює Ліліана Ігорівна, шум від холодильного обладнання майже не чути. В квартирі над „Вопаком” ситуація протилежна.
„Ми хотіли б, щоб було зручно і нам, і мешканцям будинку, – запевняє Ліліана Левицька. – Ми вже замовили подушки для компресорів. Протягом кількох тижнів, мабуть, встановимо. Ми готові йти на діалог з мешканцями і шукати компроміс!”.
У Хмельницькій міській санітарно-епідеміологічній станції розповіли про перевірку та домовленість із керівництвом „Вопака”.
„Зрозуміло, що хворій людині похилого віку все заважає. Чого вартий лише гуркіт вантажівок на проспекті Миру, – каже Валентина Щавінська, завідувач відділу гігієни харчування міської санстанції. – Але прилад справді показує, що шум на 8-9 децибелів менший за допустиму норму. У тих старих будинках непродумана шумоізоляція. Мені справді шкода цю жінку! Ми домовилися про додаткові протишумові заходи. І представники супермаркету мають обкласти войлоком, піноізолом і спеціальною гумою кімнату, де знаходиться компресор”.
До того ж Валентина Валеріївна повідомила, що це вже не перша скарга на цей „Вопак”. Минулого разу покривали піноізолом ті кондиціонери, що під квартирою Марії Устимівни. Повторна перевірка працівника санстанції мала з’ясувати ефективність додаткових протишумових заходів. Виявилося, що конкретних дій з боку керівництва „Вопаку” поки немає, лише виділені кошти на будівельні матеріали та оплату роботи спеціалістів. Протягом місяця, як запевнила Лілія Ігорівна, у супермаркеті планують виконати всі приписи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую