ye-logo.v1.2

Бідон крові і три бідони кишок – витрачають на навчання українського спецназівця

Суспільство 1500

Молоді призовники 8-го полку спеціального призначення вперше потрапили під обстріл

На Хмельницькому військовому полігоні проходили тренування молодого поповнення полку спеціального призначення. Нагадаємо, що в Україні всього 3 подібних військових частини. 113 юнаків мали подолати смугу, котра складається з 22 перешкод. Інструктори використали методику, котру практикують у розвинутих країнах Європи при навчанні військ спецпризначення.
Перешкода з колючого дроту всього кілька десятків сантиметрів заввишки. На ній інструктори розвісили свинячі тельбухи. На кількох макетах, розкладених у карколомних позах, помістили кишки, а кров’ю полили землю. Молоді солдати не знали про це. Час від часу, коли хтось натикався обличчям на тельбух, лунало міцне слівце.
«Це їх перший вихід на полігон, – розповідає командир 8-го полку спеціального призначення підполковник Василь Денисюк. – Сьогодні вранці з ними лише провели інструктаж. Хлопці служать всього 2 тижні. У зв’язку з епідемією грипу призов затримали на три тижні. Все, що ви бачите, – не показуха. Для нас головне – підготувати солдата не лише фізично, але й морально. Тому подолання перешкод з кров’ю і нутрощами тварин є найважчим. Подібне практикують в Англії, Америці і в інших країнах, де віддають належне підготовці військ спеціального призначення».
Для цих потреб військовослужбовці на бойні взяли бідон крові і три бідони кишок.
«Сьогодні наш перший польовий вихід, – розповідає 22-річний новобранець Андрій Дяблов з села Пирогівці Хмельницького району. Хлопець пішов до армії після закінчення Кам’янець-Подільського аграрно-технічного університету. – Адреналін б’є у голову. До цього ми пройшли марш-кидок на 12 кілометрів. Були такі, що зривалися. Не витримували психологічного і морального навантаження. Але ми їх тягнули на руках. Тут головне – дружба. Скажу чесно, повзти крізь колючку з кишками було не так страшно, як неприємно».
Більшість зі 113 призовників мають вищу освіту. Аби потрапити в елітний військовий підрозділ, хлопці пройшли як фізичний, так і психологічний відбір.
«Безумовно, з часом частина новобранців відсіється, – каже Василь Денисюк. – Але ті, що залишаться, будуть і фізично, і морально стійкими. Саме ці якості потрібні для бійця спеціального призначення».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую