ye-logo.v1.2

У Хмельницькому є лише 5 спеціалізованих магазинів, де можна придбати піротехніку

Суспільство 6104

Але де б ви не купували петарди, вистрілюючи, дотримуйтеся правил безпеки

Новорічні та Різдвяні свята – кращі часи для торгівлі піротехнікою. Але мало кому відомо (а більшості просто все одно), що в обласному центрі є лише 5 спеціалізованих магазинів, де можливо придбати сертифіковану продукцію. До речі, на ринку торгувати петардами взагалі заборонено. Однак…
На речовому ринку (як і в місті загалом) знайти торгівців петардами нескладно. Підходжу до продавця, котрий продає піротехніку. Той чи то від холоду, чи від задоволення, потираючи руки, запитує, що мене цікавить. Коли кажу, що ліцензія – пропонує зробити знижки. Коли розуміє, що ні штрафувати, ні вилучати товар у нього ніхто не буде, переходить у наступ.
«Чоловіче, яка ліцензія, - каже продавець. Ім’я і прізвище називати відмовляється. – Я тут якусь копійку вторгую, щоб сім’ю прогодувати. А тут прийде один, каже: «Дай!», той прийде –оштрафує. А потім вилучений товар продають в інших кіосках. Та ти що, сам не знаєш. Не маленький»!
За хлопця заступається чоловік з сусіднього контейнера, котрий торгує джинсами.
«Я тобі скажу як колишній МНСник, – розповідає Олександр Романюк. – Запитай, як піротехніка сюди потрапляє? Це все контрабанда. А на місцях система налагоджена. Приходить міліціонер чи інспектор МНС до продавця петардами, той дав їм грошей, вони закрили очі, ніби нічого немає. Вони ж самі зацікавлені в тому, щоб піротехніка продавалася нелегально. У нього зарплата 3 тисячі гривень, а машина за 300 тисяч».
На іншому прилавку продавець сертифікату також не має. До нього підходить жінка та купує петарди. Запитую, чи не боїться вона за дітей.
«Хай продавець боїться», – такою була відповідь.
Підходжу до ще одного прилавка. Продавець викликає власника. Той довго шукає сертифікати. Приносить. Одні й ті ж папери, підписані різними людьми. Запитую, чи знає він, що на базарі торгувати піротехнічними засобами не можна взагалі.
«Ви розумієте, нині таке життя, тим більше в нашій країні… – виправдовується власник, котрий назвався Михайлом. – Давайте якось домовимося».
Натомість працівники МНС кажуть, що цьогоріч провели кілька рейдів по виявленню та вилученню нелегальної та контрабандної піротехніки. Товар вилучений, а винні притягнуті до адміністративної відповідальності.
То як же придбати ліцензовану піротехніку?
«Не варто петарди купувати на ринках, – розповідає старший інженер дослідницької лабораторії головного управління МНС України в Хмельницькій області Роман Кириченко. – Лише у спеціалізованих магазинах. Вимагайте від продавця ліцензію. На кожний вид товару має бути інструкція українською мовою. В Україні виробництва петард немає. Практично весь товар надходить з Китаю. На мою думку, боротися з нелегальним продажем петард дуже просто. Їх не треба купувати!»
Прислухатися чи ні до цієї поради – справа кожного. Але спеціалісти кажуть, що на новорічні свята 20% від усіх опіків люди отримують саме через використання піротехніки.
«Дорослі дістають опіки на корпоративних вечірках, діти на святкових ранках, – розповідає завідуючий обласним опіковим центром Олександр Гринчук. – Дідів Морозів вгощають спиртним, котре потрапляє на бороду. Потім запалив цигарку, і борода з вати спалахнула. А Снігуронька то бенгальським вогнем пальця припече, то хтось з хлопавки їй в обличчя вистрелить. Кілька років тому в нас лежав чоловік, котрому петардою на руці відірвало пальці. Інший хлопчина просто йшов під будинком, а на нього з балкона кинули петарду. Пошкодило обличчя.
Аби безпечно користуватися піротехнічними засобами, потрібно дотримуватися простих правил. По-перше, використовувати петарди лише на відкритому місці, подалі від скупчення людей. По-друге гарно її закріпити. А головне – не давати дітям».


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую