ye-logo.v1.2

Закон як дишло

Суспільство 1423

Суд вирішив, що вчительку незаконно звільнили з роботи, а директор Волочиської школи №5 разом з начальником районної освіти відмовляються

12 січня Волочиський районний суд визнав звільнення вчительки зарубіжної літератури Валентини Брень, котра працювала у школі №5, що в районному центра, – незаконним. Суд виніс рішення негайно поновити жінку на роботі. 13 січня Валентина Брень прийшла до школи, щоб провести урок зарубіжної літератури. Директор Олександр Пересунько цього зробити не дозволив. Натомість відправив клас на урок фізкультури, а до вчительки викликав наряд міліції.
«У нас мав бути урок зарубіжної літератури, – каже учень 7-Б класу Валентин Климчук. – Прийшов директор і два міліціонери і нас відправили на урок фізкультури. А в нас навіть спортивної форми не було».
Як ми вже писали у газеті «Є Поділля», напруженість у Волочиській школі №5 почалася навесні минулого року. Після перевірки КРУ з’ясувалося, що дружина завгоспа впродовж 22 місяців числилася на посаді прибиральниці. Зарплатню жінці нараховували, але вона жодного разу не з’являлася на своєму робочому місці. Техперсонал та декого з вчителів викликали для свідчень. В якості свідків виступали і головний бухгалтер та директор школи. У серпні шкільного завгоспа  засудили за розтрату та привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем. Вирок – три роки умовно та відшкодування коштів. Після вироку суду чоловік пропрацював ще деякий час на посаді, після чого його перевели на посаду електрика у тій же школі, де він і працює.
Після цього директор Олександр Пересунько почав тероризувати як техперсонал, так і вчителів, котрі давали такі незручні для адміністрації школи свідчення. Адже більшість була впевнена, що завгосп не міг самостійно провести таку оборудку, а при нагоді просто зіграв роль цапа відбувайла.
Під немилість директора потрапляли навіть учні, котрі спілкувалися з журналістом. Батьки дітей були доведені до відчаю.
Потім директор пообіцяв до Нового року звільнити всіх, хто давав свідчення у справі. Спочатку було звільнено різноробочого. За кілька тижнів звільнили вчительку Валентину Брень. І хоча суд поновив її на роботі, користі з того мало.

На вчителів чиниться тиск, а учні кажуть, що в школі взагалі неможливо вчитися
«Суди тягнулися три місяці, – розповідає Валентина Брень. – Скільки на це пішло здоров’я і нервів! А матеріальні збитки... Я ж зарплати не отримувала. 13 числа заходжу в клас, діти радіють, а до мене директор викликає міліцію, ніби я терористка».
15 січня Валентина Брень також хотіла провести урок. Її вкотре не пустили до класу. Нині за вчительку заступаються її учні. «Ми раді, що Валентина Володимирівна повернулася, – каже учениця 10-Б класу Катя Збройна. – Ми на неї стільки чекали, а її не пускають. Останнім часом в школі відбуваються жахливі речі. Вчителі між собою ворогують, кажуть одна на одну такі речі, що і повторювати соромно. Просто неможливо вчитися».
Директор школи Олександр Пересунько так коментує ситуацію:
«Наказу на поновлення на роботі Валентини Брень в районному відділі освіти не підписано. До того ж, на рішенні суду, голова суду власною рукою написала, що рішення не набуло законної сили».
Валентина Брень з відповідною заявою звернулася до Волочиської прокуратури.
 «Цим питанням має займатися відділ примусового виконання у місті Хмельницькому, – розповідає Волочиський районний прокурор Юрій Барановський. – Це не наша компетенція. На мою думку, якщо суд прийняв рішення про негайне поновлення на роботі, людину наступного дня потрібно поновити. За невиконання цього рішення, передбачена кримінальна відповідальність».
Тієї ж думки дотримується і начальник відділу державної виконавчої служби Волочиського районного управління юстиції Олександр Дембіцький.
«Ми не маємо права це рішення впроваджувати до виконання, – розповідає Олександр Дембіцький. – Жінці потрібно звернутися в головне управління примусового виконання покарань. За невиконання судових рішень згідно зі статтею 382 Кримінального кодексу передбачено штрафи від 510 до 1000 неоподаткованих мінімумів громадян (від 8 з половиною тисяч гривень до 17 тисяч гривень)».
Начальник Волочиського райвідділу освіти Віктор Лінник у телефонному режимі повідомив, що рішення суду не набрало сили, тому він і не підписав наказу про поновлення Валентини Брень на роботі.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую