clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Топонімічна комісія вирішила назвати вулиці у Хмельницькому на честь Бандери, Петлюри і Коновальця

Засідання топонімічної комісії продовжиться в понеділок

Засідання топонімічної комісії продовжиться в понеділок. Фото: автора

Такі назви можуть отримати декомунізовані Маршала Рибалка, Купріна і Ковпака відповідно.

 В обласному центрі мають перейменувати близько 50 вулиць, які підпадають під дію закону про декомунізацію. Загалом топонімічна комісія винесла на розгляд перелік із понад 150 вулиць.

Сьогодні, 5 січня, на другому засіданні члени комісії запропонували нові назви для кількох десятків вулиць і провулків, зокрема назвали їх і на честь провідників українського визвольного руху: замість вулиці Маршала Рибалка може з’явитися вулиця Степана Бандери, замість Купріна - Симона Петлюри, а вулиця Ковпака може називатися на честь Євгена Коновальця.

Топонімічна комісія вирішила поки не поспішати з перейменуванням вулиць на честь загиблих у зоні АТО хмельничан, а вшанувати воїнів меморіальними знаками та створенням музею.

«З часом цю війну називатимуть по-іншому, а не АТО. У нашому місті майже зовсім немає площ, тому пропоную назвати площу Героїв української державності. До прикладу, площа біля театру Старицького, біля готелю «Енеїда», - зазначив науковий співробітник Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергій Єсюнін.

Хоч на першому засіданні комісія вирішила спершу працювати над назвами вулиць, провулків та проїздів міста, які підлягають декомунізації, взялися одразу за весь список, проте не подужали. Наступного разу комісія збереться у понеділок, аби внести решту пропозицій. Однак остаточне рішення за хмельничанами: перелік вулиць із запропонованими новими назвами буде внесено на громадське обговорення.

У міськраді нагадують, що зміна назви вулиці не зобов’язує жителів змінювати реєстрацію адреси проживання, переоформлювати документи на право власності, переоформлювати призначені субсидії та не загрожує для громадян жодними фінансовими витратами.

Деякі пропозиції щодо перейменування вулиць і провулків, за які проголосували члени топонімічної комісії:

Перейменувати провулок С.Атерлея на провулок Світанковий
вулицю В.Бегми на М.Вербицького
вулицю В.Боженка на В.Тютюнника
вулицю Будьонного на І.Веретка
вулицю Васяніна на В.Свідзінського
вулицю та провулок Ватутіна на Сіцінського
вулицю Воровського на Свято-Покровську
вулицю Галана на Марка Кропивницького
вулицю Гастелло на Андріївську
вулицю Маршала Гречка на Міхновського
вулицю Грибоєдова на Волонтерську
вулицю Дубініна на Чорноострівську
провулок Маршала Жукова на провулок Свято-Успенський
вулицю Генерала Карбишева на Пилипа Орлика
вулицю і провулок Ковпака на Коновальця
вулицю Колгоспну на Квітки Цісик
вулицю і провулок Коротченка на Олени Теліги
вулицю маршала Красовського на івана Мазепи
вулицю Купріна на Симона Петлюри
вулицю Курчатова на Романа Шухевича
вулицю Островського на Я.Стецька
вулицю Папаніна на Холодноярців
вулицю Попова на Княгині Ольги
вулицю Раскової на Митрополита А.Шептицького
вулицю Маршала Рибалка на Степана Бандери
вулицю Ричка на Івана Павла ІІ

Повний перелік усіх пропозицій щодо перейменування вулиць Хмельницького буде винесено на громадське обговорення.

 

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 5:
Від: Володимир08.01.2016 14:22Безусловно, многое из переименований вызывает много вопросов. Я коснусь ул.Попова. Ее протяженность ... 200 метров! Думаю княгиня Ольга бы обиделась: в Раково на 3 пятиэтажных хрущевки... А вот "маршала Сергеева" было бы в самый раз. Во 1-х Раково - строился как военный городок ракетчиков. Во 2-х - маршал Сергеев в 70-х годах проживал в одной из хрущевок на этой улице и был ком. полка в ракетной дивизии. В 3-х он, УКРАИНЕЦ, (родом из Луганской обл., - это же Украина, или не так?!) будучи МО России, стал 1-м Маршалом в ее истории! Плюс к тому - интеллектуал, командир, оставивший о себе достойную память среди старожилов городка.
Від: Василий06.01.2016 22:52А Богдан Хмельницкий не подпадает под декоммунизацию?Давайте назовем город Петлюроград.А мою улицу не трогайте.
Від: Проскуровчанин06.01.2016 15:44Посмотрев на видео на лица членов комиссии и послушав их речь - не только у меня родился закономерный вопрос: откуда все эти люди, из каких сел (за редким исключением)? Почему они берут на себя право и смелость решать судьбы улиц нашего города?!
Від: Проскуровчанин06.01.2016 13:19Культурный человек не может считать адекватными следующие пропозиции: вулицю Колгоспну на Квітки Цісик вулицю Купріна на Симона Петлюри вулицю Курчатова на Романа Шухевича вулицю Маршала Рибалка на Степана Бандери. Объясняю. 1) Пани Квитка Цисык не имела и не имеет к нашему городу и к нашей стране никакого отношения - она родилась и умерла в США. А, учитывая тот факт, что к настоящему времени уже практически 95% населения города составляют бывшие колхозники, то - нельзя отбирать у них напоминание об их семейной истории. 2) Это вообще особо изощренный цинизм. Куприн, классик мировой литературы, служивший в нашем городе и увековечивший его в своих произведениях "Яма" и "Поединок" - чем не угодил? Почему Симон Петлюра, чьи "хлопци" уничтожили более 1500 наших горожан, оказался достойным сменить Куприна? И можно ли вообще где-то увидеть результаты поименного голосования по этому пункту? Откуда понаехали в наш город голосовавшие? 3) Менять академика на политического деятеля - это вообще моветон. 4) Части и соединения маршала Рыбалко непосредственно освобождали наш край и город от гитлеровцев. Я, конечно, понимаю, что фигура С. Бандеры даже более значимая, но - не в этом конкретном случае. И это при всем том, что у нас есть уже исследованная и описанная в статьях на научных и краеведческих конференциях недавно ставшая известной нам фигура нашего земляка-проскуровчанина Давида Рапопорта, эмигрировавшего из Проскурова после петлюровского резни 15.02.1919 года и организовавшего в годы Второй мировой во Франции подпольную организацию по спасению детей, которому удалось переправить из оккупированной гитлеровцами части Франции в нейтральные страны 10 тысяч (!!!) детей и погибнуть за это в Освенциме. В честь него и его организации "Rue Amelot" написаны книги, функционирует музей в Париже, открыты мемориальные доски и т. д. Почему его нет в списке претендентов на переименование?! Он бы с достоинством заменил многие имена на этом голосовании.

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 18.03.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
26.41
26.45
32.39
32.43
0.46
0.46

Архів новин

<<Березень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31