ye-logo.v1.2

Будинки, зарплати і коштовності: електронне декларування зробить публічним усе майно хмельницьких чиновників

Суспільство 2554
Про декларування розповіли експерти
Про декларування розповіли експерти. Фото: автора

Посадовців вже навчають, як правильно заповнювати такі декларації.

 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало у Хмельницькому реформу системи електронного декларування майна посадовцями. Вже з 15 серпня високопоставлені чиновники за 60 днів мають заповнити і подати електронну декларацію. Як зазначають керівники проекту, реформа є ключовою для очищення країни від масової корупції.

«Всі посадові особи, які займають відповідальне становище, а також особи, які займають посади з високим корупційним ризиком, будуть зобов’язані подати електронну декларацію за 2015 рік. У цей перелік входять судді, прокурори, військовослужбовці, слідчі», - зазначила заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя – начальник відділу Національного агентства з питань запобігання корупції Тетяна Шкребко.

Запровадженняе-декларування є умовою для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом та фінансової підтримки від МВФ. Реєстр е-декларацій чиновників, який вестиме Національне агенство з питань запобігання корупції, - це перша онлайн-база декларацій чиновників, що відкрита безперервно для всіх громадян. Якщо раніше декларації заповнювались від руки й подавалися в поперовій формі за місцем роботи, то тепер – в електронній формі через сайт НАЗК. Вперше службовці будуть декларувати свої заощадження в готівці – від 60 900 гривень, коштовні речі, подарунки, незавершені об’єкти будівництва.

Ці декларації – так звані «нульові», адже в них потрібно вносити цінне майно, придбане минулими роками. Держслужбовці зацікавлені вказувати все коштовне майно, щоб в подальшому не виникало запитань, звідки в них воно взялося. Національне агентство з питань запобігання корупції просить громадськість допомогти у роботі і перевіряти декларації посадовців.

У приміщенні ОДА відкрили виставку антикорупційних плакатів «Онлайн проти корупції»

Як зауважують експерти, за завідомо неправдиві відомості у декларації тепер передбачено тепер суворішу відповідальність: недостовірні відомості про майно до 138 тисяч гривень – дисциплінарна, про майно від 138 тисяч гривень до 345 тисяч гривень – адміністративний штраф 17 – 43 тисячі гривень. За недостовірні відомості про майно більше 345 тисяч гривень – кримінальне покарання до позбавлення волі на два роки.

Щодо побоювань про збільшення кількості пограбувань, експерти вважають їх перебільшеними, адже досвід показав, що відкриття реєстрів нерухомого майна і транспортних засобівне призвело до негативних наслідків.

На виставці представлено роботи авторів, які взяли участь у конкурсі «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

На Хмельниччині чиновників навчають заповнювати нові електроні декларації у рамках Всеукраїнської інформаційно-освітньої кампанії «Онлайн проти корупції». Уже з 2017 року електронне декларування буде обов’язковим для всіх державних службовців. Нову систему декларування можна випробувати на тренувальному сайті try.declaration.org.ua.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую