ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині учасники АТО отримали соціальні картки

Суспільство 3564
На Хмельниччині видали вже більше 500 карток
На Хмельниччині видали вже більше 500 карток. Фото: автора

Бійцям видали картки, які дають право на додаткові знижки у деяких торгових мережах області та України.

«Соціальна картка учасника АТО» - це проект ГО «Українці разом», і на сьогодні є єдиною всеукраїнською соціально-правовою програмою допомоги учасникам бойових дій.

Завдяки їй кожен власник отримує можливість безкоштовної правової підтримки та юридичної консультації, безкоштовного обстеження та надання медичних послуг, психологічної підтримки, знижки на покупки у всеукраїнських торгових мережах, а також освітні, оздоровчі та розважальні програми для учасників АТО та членів їх родин.

«Більшість нормативних актів і законів з надання прав і соціальних гарантій учасникам АТО запровадила держава, але наразі реалізується тільки частиназних. Ми ж хочемо об`єднати зусилля державних органів, громадських організацій, і соціально відповідального бізнесу щоб допомогти бійцям на фронті, а також надати соціальний захист учасникам АТО та їх сім’ям на мирній території України, - розповів Хомов Володимир, член управління ГО учасників АТО «Українці разом». – В Україні налічується більше 460 організацій учасників АТО. Також ми співпрацюємо з державними структурами: Державною Службою України у справах ветеранів війни та учасників АТО, Міністерством Оборони, Національною Гвардією, Службою Безпеки, Державною Прикордонною Службою. Але дуже важливою є участь соціально відповідального бізнесу. Тому ми підписуємо меморандуми з бізнесовими структурами і окремими підприємцями. Варто пам`ятати, що весь проект розповсюджується і працює на волонтерських засадах. Тому для уникнення зловживань, ми дали право підприємцям самим встановлювати пільги і правила їх надання».

За даними, опублікованими на сайті ГО, в Україні вже видали 33`378 карток. На Хмельниччині, зі слів Володимир Хомова - більше 500 карток.

Частину з них вручили 29 жовтня у приміщенні Хмельницької обласної ради.

Зразок «Соціальної картки учасника АТО»

Соціальна картка іменна і має всі ступені захисту. Отримати її може кожен військовослужбовець який має посвідчення УБД та є реальним учасником бойових дій. Окрім того прийнято рішення, що соціальні картки можуть отримати й члени сімей загиблих. Для цього потрібно зареєструватись, заповнивши заявку.

Можливості картки більшатимуть, оскільки інші представники бізнесу також можуть приєднатися до проекту.  А перелік партнерів, які вже співпрацюють по програмі соціальної картки для учасників АТО, список пропонованих ними товарів і послуг, а також величину знижки можна переглянути за посиланням.

На врученні карток була присутня й Оксана Бочкарьова - головний лікар Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни.
«З листопада 2014 року у госпіталі пролікувалося вже більше 430 демобілізованих учасників АТО. Також ми займаємося їх реабілітацією. Але як з`ясувалося, що багато бійців взагалі не знають про існування нашого госпіталю» - повідомила головний лікар. Тому вона закликала присутніх звертатися до них за потреби, а щоб отримати необхідну інформацію – телефонувати в приймальне відділення (тел. 2-24-45).
Окрім того на заході спеціальне доручення від ГО «Українці разом» отримав Сергій Горіцький, який відтепер є координатором від цієї організації у Хмельницькому.

«Коли громадські об`єднання, держава, і бізнес візьмуться за цю справу і об`єднають свої зусилля, рівень соціальної напруги значно спаде. Учасники АТО не повинні відчувати себе окремими в суспільстві, усі мають знати, що це кращі люди, які захищали нашу державу» - зазначив член управління ГО учасників АТО «Українці разом» Хомов Володимир.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую