ye-logo.v1.2

7 правил від психолога: як бути щасливим, не чекаючи "понеділків"

Суспільство 2510
Психолог каже, для людини прагнення кращого життя та долі є абсолютно логічним, але часто стається так, що прагнення так і залишається прагненням, а тому часто нездійсненним.
Психолог каже, для людини прагнення кращого життя та долі є абсолютно логічним, але часто стається так, що прагнення так і залишається прагненням, а тому часто нездійсненним.

Живіть сьогоднішнім днем, говоріть про власні переживання та ослабте контроль над ситуацією

Багатьом з нас притаманно покладати надії на Новий рік. Нам часто здається, що саме цей рік принесе спокій, здоров'я, матеріальні статки, позитивні зміни, здійснення мрій тощо. Часто маємо надію, що бажані зміни відбудуться самі по собі. Також відчуваємо невизначеність перед майбутнім, можливо, і певний острах. В такому випадку частенько нарікаємо на владу, політиків, взагалі на складну дійсність і чужу волю.

Насправді життя досить складне і неоднозначне, сповнене і болю, і втрат, і страхів. Але у той де час ми маємо маленькі і великі радощі та успіхи, усмішки та задоволення. Для людини прагнення кращого життя та долі є абсолютно логічним, але часто стається так, що прагнення так і залишається прагненням, а тому часто нездійсненним. Практичний психолог Наталя Пастушенко підготувала поради, які допоможуть за будь-яких обставин почуватися щасливими і радісними.

Правило 1: Живемо сьогодні. Є такі вислови: «Хто живе минулим – не має майбутнього» та «Хто живе лише майбутнім – не відчуває сьогодення». Вміння взяти урок з минулого та перегорнути сторінку дозволяє жити тепер, але з планами на майбутнє, наближує нас до здійснення бажань. Адже ми не лише прагнемо, а уже живемо і робимо кроки в напрямку мрій.

Правило 2: Увага до себе та близьких. Все що ми відчуваємо, це важливо, помічайте це і фіксуйте. Адже часто буває, що образливі слова запам'ятовується надовго, а слова любові чи підтримки розчиняються в пам'яті. Так само і стосовно себе: невдачі здатні надовго зіпсувати нам настрій, а власні успіхи чи заслуги ми не завжди помічаємо (говоримо: так завжди, це нормально, так само вийшло і т. п.). Помічайте власні досягнення та уникайте знецінення себе та інших.

Правило 3: Вибірковий контроль. Бажання все контролювати викликає зайве напруження та хвилювання. В житті бувають речі чи ситуації, які насправді маємо тримати під контролем ситуативно. Але все і завжди ми не в змозі проконтролювати. Існує такий вислів: «Якщо ти щось можеш змінити – зміни, а якщо ні – то чи варто хвилюватися? Адже все одно ти не в силі це змінити». Дозволяючи певним ситуаціям відбуватися поза вашим контролем, ви зберігаєте власну енергію задля вирішення інших життєвих ситуацій.

Правило 4: Говоримо про власні відчуття. Адже лише так близькі люди можуть зрозуміти що відбувається. Часто ми думаємо, що рідні мають здогадуватися самі, що з нами, і ображаємося якщо цього не відбувається. Якщо ми дозволяємо собі озвучити власні переживання, це зазвичай стає містком до порозуміння чи налагодження комунікації іншої якості.

Правило 5: Мріємо та діємо. Багато звершень починаються з мрії, але якщо не діяти в її напрямку, вона ризикує так і залишитися мрією. Але є ще одна важлива річ: іноді буває, що мрія, як би ми не старалися, ніяк не здійснюється. В такому випадку завжди можна прийняти інше рішення, як у вислові: «Якщо мрія не здійснюється, може варто її просто змінити?»". Таким чином ми не обмежуємо себе, а навпаки, стаємо вільнішими у виборі.

Правило 6: Дозволяємо собі відпочинок чи паузу. Є досить значна різниця між тим, щоб розслабитися з келихом вина та тим, щоб дозволити собі відпочити. В першому випадку – це тимчасове полегшення стану без вирішення ситуації; в другому – це перепочинок, щоб перевести дух, зібратися з думками, віднайти ресурси та побачити потенціал. Якщо ми дозволятимемо собі робити приємні речі задля відпочинку (своєрідне переключення), залишатися час від часу на самоті, щоб заспокоїтися, подумати, набратися сил, в такому разі в нас з'являтиметься енергія і знаходитиметься рішення.

Правило 7: Віримо та помічаємо радості. «Кожному нехай буде по вірі його». Віра проявляється по-різному: я схибив, але виніс урок, зібрався з силами і йду далі – це віра у себе; мене обдурили, стану уважнішим та вибірковішим в контактах, є різні люди – віра в себе і в людей тощо. Тобто, якщо віриш у вищу силу, Бога, в себе, в людей – життя набуває інших кольорів. Але вірі важко без гармонії, інакше вона сліпа. Тому якщо ми чуємо власне серце, розум та тіло, наша віра допомагатиме нам. Помічати маленькі радощі і приємні моменти – це дуже важливо. Наприклад, вам усміхнулися, вас обійняла дитина, сказала приємні слова рідна людина, поступилися місцем в транспорті, ввічливо надали послугу, день пройшов спокійно чи активно – це усе речі, які несуть радість і сили. Якщо їх помічаєш, вони допомагають переживати життєві негаразди. Власну життєву картину ми малюємо самі і, навіть якщо хтось пошкодить «полотно», в наших силах його реставрувати чи оновити.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую