ye-logo.v1.2
15 Грудня, 2019

Вулиця, Алея Героїв і дошка: на Хмельниччині увіковічнили пам’ять загиблого в АТО прикордоника

Катерина ДЯДЮК Суспільство 1755
Олександр Дзюбелюк загинув у віці 24 років від мінометного обстрілу
Олександр Дзюбелюк загинув у віці 24 років від мінометного обстрілу. Фото: автора

У селі Каскада Новоушицького району назвали вулицю на честь Олександра Дзюбелюка.

Старший лейтенант Олександр Дзюбелюк загинув у віці 24 років під час артилерійського обстрілу прикордонного пункту «Довжанський», що на кордоні з Російською Федерацією. Того ж дня, 27 липня 2014 року, від мінометного обстрілу загинули й три його бойові побратими з Могилів-Подільського прикордонного загону.

Сам Олександр Дзюбелюк був родом із села Каскада Новоушицького району. І щоб вшанувати пам'ять бійця, у 2014 році його ім’я внести на Алею Слави Героїв і відкрили меморіальну дошку на фасаді Новоушицького коледжу, де Олександр навчався. А сьогодні, 28 квітня, у селі Каскада на честь Олександра Дзюбелюка перейменували ще й вулицю, де він мешкав разом із батьками.

Рідні прикордонника, згадуючи його життя, не могли стримати сліз.

Церемонія перейменування відбулася біля будинку батьків Олександра. Окрім рідних і друзів, туди також приїхали побратими Олександра з військової частини у Могилів-Подільському і персонал Національної прикордонної академії у Хмельницькому, де він навчався.

Вулицю Лісну перейменували на вулицю Олександра Дзюбелюка.

Ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук зазначив, що Олександр Дзюбелюк був одним з кращих випускників академії, і навіть розповів історію про те, як під час військового стажування у Миколаєві, на одному з кораблів Олександр самостійно виявив контрабанду. А бійці застави, яка захищала пункт пропуску «Довжанський», розповіли, що Олександр був ще й одним з кращих командирів, бо завжди турбувався про безпеку своїх підлеглих і вмів відчувати їхні потреби.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Дехто з сусідів, які прийшли вшанувати пам’ять Олександра, також не стримували сліз.

Олександр Дзюбелюк писав ще й вірші. Окремі з них зачитали курсанти прикордонної академії.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Довідка: Старший лейтенант Дзюбелюк Олександр Миколайович народився 23 липня 1990 року у селі Каскада Новоушицького району Хмельницької області. Закінчив Новоушицьку загальноосвітню школу. У 2007 році вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького. Розпочав службу у Могилів-Подільському прикордонному загоні в 2011 році старшим інспектором прикордонслужби. У 2013 році став заступником начальника мобільної прикордонної застави «Могилів-Подільський». У 2011 році – нагороджений медалля «20 років ДПСУ» та «100 років з Дня народження Героя Радянського Союзу Карацупи М.Ф.». Олександр Дзюбелюк загинув 27 червня 2014 року під час охорони українсько-російського кордону на Донеччині. Тоді пункт пропуску «Довжанський» обстріляли з мінометів. І причиною смерті стала відкрита черепно-мозкова травма, перелом кісток склепіння та основи черепа і розмноження речовини головного мозку. У 2014 році указом Президента України прикордонника посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую