ye-logo.v1.2

Чим ми пишаємося?

Суспільство 3405
Броніслава Бейдерман, директор Хмельницького ліцею №17
Броніслава Бейдерман, директор Хмельницького ліцею №17

Про це ми запитали у відомих в області людей

Переважна більшість українців (76 відсотків) вважає себе патріотами. Такі результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Лише кожен десятий зізнався у тому, що не відчуває патріотизму до своєї країни. Головним приводом гордості за Україну для українців є місце, де вони народилися і виросли (33 відсотки), а також земля, на якій вони живуть (31 відсоток). Для мешканців півдня України головним приводом гордості за країну є місце, де вони народилися і виросли. Працьовитість і вміння господарювати є предметом гордості, перш за все, для мешканців Центральної України. Для мешканців Західної України особливим предметом гордості є мова народу. Душевні якості свого народу, як привід для гордості відзначили, перш за все, жителі сходу України. Для мешканців Донбасу особливим предметом гордості за Україну є перемоги спортсменів. Крім того, жителі Донбасу, півдня і сходу України частіше за інших, як предмет гордості за свою країну відзначали її історичне минуле. Мешканці центру України – великих людей своєї національності, а заходу – релігію.  А чим пишаються мешканці нашої області? Про те, що є предметом гордості за свою країну, ми запитали у відомих подолян.


Василь Кравчук, народний депутат України: “Звичайно ж, український народ, всі багатства природи, наші історичні, культурні й національні цінності. Що стосується українського народу, то скільки над ним не проводять  експериментів з боку яких завгодно влад (починаючи з тисячолітньої історії і завершуючи сьогоднішнім днем), він завжди відстоював і зберігав національні традиції, силу й мужність. Бо це такий народ, який звик до труднощів, але завжди вистоював і йшов з високо піднятою головою”.


Михайло Загородний, директор Чемеровецького  солодового заводу ЗАТ «Оболонь»:
“Самих українців. Чому? Бо ми мудрі, терплячі й працелюбні. І як би влада і державні чиновники не заважали їм жити, з посмішкою ставляться до цього і виживають самотужки”.  

Броніслава Бейдерман, директор Хмельницького ліцею №17: «Для мене гордість – це наші діти. У будь-якої гордості є своя адреса, для мене – це мій ліцей, ті діти, яких я навчаю, в очі яких я дивлюся. Я за них відповідаю, ними пишаюся і впевнена, що інші можуть також пишатися своїми дітьми, бо вони у нас цього варті. А ще – я вважаю і переконана, що пишатися і любити треба ту Батьківщину, яка в тебе є, бо дуже легко любити маму молоду, гарну і на мерседесі. А ти спробуй її любити косооку, криву і підстаркувату!»


Ніла Островська, Красилівський міський голова: «Мені подобаються принципові журналісти, які, незважаючи на політичну ситуацію,  чесно і об’єктивно висвітлюють події, що відбуваються в Україні. Один із них – відомий телеведучий Савік Шустер. У передачі «Свобода слова» він не тільки показує українцям реальні обличчя політиків, а й намагається налагодити конструктивний діалог між представниками різних партій та політичних сил, об’єднати їх на пошук спільних шляхів  задля розбудови нашої держави. У політиці для нього немає ні своїх, ні чужих. І навіть попри заяви окремих чиновників, які воліли б не допускати його до телеефіру, він залишається самим собою, не змінює свою життєву позицію. Побільше б було таких журналістів в Україні».


Микола Дралюк, головний лікар Городоцького району, депутат обласної ради: “Я патріот своєї країни та народу. Тому  найперша і головна наша гордість – це розумний, працьовитий і миролюбний народ. Наші люди в усіх сферах досягають високих результатів, їх шанують в усьому світі. Інший предмет гордості – це квітуча й родюча земля. Українська земля –найкраща у світі, і це беззаперечний факт”.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую