ye-logo.v1.2

Можливість укладання шлюбу і розлучення за одну добу – злочин проти сім'ї, - активісти

Суспільство 2093
Руслан Кухарчук: "Сім
Руслан Кухарчук: "Сім'ю придумали не люди, не держава і навіть не церква, а Бог". Фото: novomedia.ua

Руслан Кухарчук – громадський діяч, очолює асоціацію журналістів-християн «Новомедіа» та громадський рух «Всі разом!», який стоїть на захисті таких сфер суспільного життя: безпечне суспільство, повноцінна сім’я, релігійна свобода, міцне здоров’я, піклування і солідарність.

З 2009 року рух «Всі разом!» проводить фестивалі «Всі разом – за сім'ю!» у Києві, а також бореться із легалізацією гомосексуалізму в Україні на законодавчому рівні. Коли Руслан Кухарчук завітав у Хмельницький, він дав ексклюзивне інтерв'ю для читачів сайту «Є».

- Руслане, з якою метою ви приїхали до Хмельницького?

- Ми зараз проводимо національну кампанію «Не вирізайте сім’ю». Були вже в Ужгороді, Рівному, Запоріжжі. Ось нарешті приїхали у Хмельницький. Зустрічаємося з місцевими журналістами, політиками, церковними та громадськими діячами.

Якщо коротко, то все погано. Я 13 років займаюся сімейною тематикою, і за останні два роки в Україні зроблено найбільше за всі роки незалежності для того, щоб підірвати концепцію сім’ї. Це відбувається і на рівні законодавства, і на рівні суспільної традиції. Тому, коли ми стверджуємо, що в Україні вирізають сім’ю, це має чіткий перелік аргументів.

- На початку цього року рух «Всі разом» випустив брошуру «В Україні вирізають сім’ю!», де детально наведені ці аргументи. Якщо коротко, які з них головні?

- Я би виділив чотири. По-перше, це вирізання поняття сім’ї із Конституції. У суспільстві знають, що відбувається процес змін в основний закон держави, але здебільшого в контексті децентралізації і судової реформи. Однак є ще третя, про яку мало говориться. Запропоновано внести зміни у 51 статтю, в якій йдеться, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка і жінки. Пропонують замінити на фразу «Кожен має право на шлюб». А що це значить? Хто з ким має право на шлюб? Чоловік з чоловіком? Жінка з жінкою? Людина з конем, деревом? Навіть з точки зору здорового глузду це не зрозуміло. А з правової точки зору вона має на меті легалізацію одностатевих шлюбів. І ця зміна вже передана робочою групою до конституційної комісії, тобто, затверджена на першій ланці.

По-друге, це «Національна стратегія у сфері прав людини на період до 2020 року». Це урядова програма, затверджена ще в 2015 році. Він зобов’язує Україну легалізувати одностатеві цивільні партнерства вже цього року, які просувають, як альтернативу шлюбу. Насправді вони мають стати проміжною ланкою перед легалізацією одностатевих шлюбів, щоб пом’якшити суспільну думку. Намагаються пояснити, що цивільне партнерство потрібне для тих людей (навіть різностатевих), які не хочуть створювати сім’ю, але хочуть якось унормувати питання спадщини та інші. Однак чинний Господарський кодекс дозволяє це зробити і без введення цього поняття. Воно несе виключно ідеологічне навантаження.

По-третє, це впровадження в правове поле термінів «сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність» (СОГІ). Гомосексуалізм – один з видів сексуальної поведінки, яких є десятки. Чому тільки його виокремили і назвали сексуальною орієнтацією? Невже ми маємо виносити на транспаранти, яким сексом можна займатися? Так само ми вважаємо, що гендер – це ідеологічний термін. Якщо говоримо про рівність прав жінок і чоловіків, давайте вживати термін «стать».

Четвертий момент – це ініціатива Мін’юсту укладання шлюбу і розлучення за одну добу. Якщо три попередні моменти стосувалися ЛГБТ-тематики, то цей є зазіханням на сім’ю як таку. Поки що це експеримент, в кожному великому місті є місце, де можна зареєструвати шлюб у день подачі заяви.

Це незаконно, оскільки в Україні навіть немає закону, який би це дозволяв.

На нашу думку це недопустимо. Зараз на укладання шлюбу потрібно 30 днів. Є винятки (смертельна хвороба одного з партнерів чи ін.) Ми допускаємо розширити перелік винятків для мешканців тимчасово окупованих територій, але в цілому ця норма має залишатися. Якщо у людей є твердий намір укласти шлюб, вони зможуть почекати 30 днів. Крім того, це може стати хорошим випробуванням стосунків, у цей час пари можуть пройти навчання і консультації (ми просуваємо, щоб в органах РАЦСу були безкоштовні курси для майбутніх пар).

Зараз рівень розлучень становить близько 40 %, при тому, що на розірвання доводиться чекати 30 днів. А якщо розірвати шлюб можна у день подання заяви? Цей рівень може сягнути 50-60% і більше. Навіть ділові контракти не укладаються і не розриваються за один день. А це головний «контракт» на все життя, який затверджується державою і Богом. Зрозуміло, що це намір знецінити шлюб до чогось буденного, а швидке розлучення – взагалі злочин проти сім’ї.
В найбільших європейських країнах не можливо розлучитися швидше, ніж за рік. А іноді це тягнеться п’ять років. Хоча нас переконують, що це загальноєвропейська практика.

- Яким чином ви протидієте впровадженню цих змін?

- Ми спілкуємося з народними депутатами, які часто взагалі не знають про них. Також виступаємо у ЗМІ, щоб привернути до питання суспільну увагу. Крім того, звертаємося до місцевих рад усіх рівнів, щоб ті звернулися до центральних органів влади з проханням захистити, підтримати та зберегти сім’ю. Подібні рішення вже ухвалили Запорізька обласна рада, Рівненська і Острозька міські ради.

- Невже останні зміни на законодавчому рівні здатні сильно підірвати традиційну сім’ю, яка існує століттями?

- Звісно, здатні. Тим паче, атака відбувається комплексно. З одного боку, законодавчі зміни, політична пропаганда, з іншого, суспільні зміни, зміни у ставленні до сім’ї. Наприклад, на музичних каналах в денний час показують одностатеві поцілунки, фільми, де статеві чи романтичні стосунки відбуваються, як правило, між неодруженими людьми, де є одностатеві пари. Пропагується рух childfree та пізні шлюби, створюється менше сімей, люди народжують пізніше і менше дітей. Як наслідок, зменшується населення, нація старіє. Це вже не лише питання моралі, це економічні і демографічні проблеми.

Така пропаганда може і не зачепити дорослих людей, тоді як для дітей і особливо підлітків вона особливо небезпечна. Останні дуже схильні до експериментів, до того, щоб спробувати усе.
Ось подивіться. Якщо відбудеться гей-парад, про це усі канали покажуть великі сюжети. У той же час в Україні проходять десятки сімейних фестивалів, які залишаються поза увагою ЗМІ.

- До речі, про сімейні фестивалі. Знаю, що скоро відбудеться черговий фестиваль «Всі разом – за сім’ю!». Розкажіть про нього.

- Ми проводимо фестиваль з 2009 року в Києві, але за останні два роки фестивальний рух набирає обертів. У минулому році ми нарахували 26 міст, де були подібні вуличні сімейні фестивалі. Як правило, це сімейна хода, локації для сімейного відпочинку. Це не протестні акції, це здорова реакція здорового організму на вірусні інфекції.

Цьогоріч «Всі разом – за сім’ю!» вперше пройде протягом двох днів, 3-4 червня, у Києві, на Поштовій площі. Буде багато цікавого: спортивні заходи, зони для дошлюбного і сімейного консультування, перетягування автомобілів для татусів, денна програма для дітей, вечірня для дорослих та багато іншого. Другого дня буде великий концерт групи «Друга ріка». Сім’ї повинні мати підтримку! Адже сім’я – це не просто спільне життя, це не завжди просто.

- І на останок поділіться, будь ласка, чим сім’я і сімейні цінності є для вас?

- Сім’ю придумали не люди, не держава і навіть не церква, а Бог. Це священний союз. Ми всі вийшли з сім’ї, хтось створив вже свою, хтось ще створить. Шлюб – добровільна згода чоловіка і жінка любити одне одного, присвятити життя одне одному, служити і буди вірним одне одному. Сім’я – це задоволення, але іноді для щастя слід докласти зусиль. Це щось особливе, що треба плекати.

Нагадаємо, 21 травня, у неділю, у Хмельницькому відбудеться «Марш Сім’ї». Таким чином релігійні спільноти православних, римо- і греко-католиків, євангельських церков та громадських організацій намагаються донести, що «сім’я – це Богом створений союз чоловіка та жінки, який є найважливішою інституцією суспільства і церкви».Хода розпочнеться від Римо-католицького храму Христа-Царя Всесвіту, пройде біля «Либідь Плази» і завершиться святковою програмою біля кінотеатру імені Шевченка (вул. Проскурівська 40).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую