ye-logo.v1.2

«Єднайтеся, земляки з усього світу!» –

Суспільство 2286
Фото: Валерій Іванюк

агітують у обласному центрі представники Хмельницького регіонального суспільно-культурного товариства «Переселенці»

Депортовані у 1944-1947 роках під час операції «Вісла» мешканці Холмщини, Надсяння та Лемківщини на Україну нині гуртуються для відтворення етнічних традицій та відстоювання інтересів тих, хто змушений був залишити усе збіжжя, домівку, землю.
Незабаром після проголошення Незалежності у 2002 році була створена громадська організація, яка об’єднала переселенців, нині громадян різних країн – Росії, Казахстану, Словакії, Польщі, Сербії, Німеччини, Канади, США.
«На теренах Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської областей, де живуть здебільшого лемки, досить потужно працюють такі організації, як наша, – розповідає Микола Бокатський, один із засновників «Переселенців». – Я, наприклад, з Люблінської області. Моїх земляків направляли у Рівненську область, Волинь взагалі. Хоча більшість  переїхала на Донеччину, Луганщину, Запоріжжя. Нині ж ми хочемо об’єднати тих, хто був депортованим, а також молодь – дітей, онуків депортованих!»
У 20 областях України існують подібні організації. Спочатку хмельницькі «Переселенці» нараховували 22 чоловіки. Нині ж майже 50 зареєстрованих членів. Осередки організації, хоч і незареєстровані офіційно, гуртують людей у Кам’янці-Подільському, Городку, Ярмолинцях, Теофіполі, Полонному. Незабаром до «Переселенців» приєднається ще понад 70 родин з Волочиська. Цьогоріч започаткували соціальний проект «Переселенці в житті України». 
Подоляни співпрацюють з міжнародною громадською організацією «Лемківщина». Щорічно у серпні у Тернопільській області у Монастириську беруть участь у фестивалі «Дзвони Лемківщини». До речі, саме у Монастириську створено музей Лемківщини.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую