ye-logo.v1.2

Мати зачинила восьмирічного сина у квартирі і пішла на чотири доби

Суспільство 1625

Владика, собаку Елю і кота Крішну через балкон годували сусіди

Як ми уже писали в минулому номері «Є Поділля», ввечері 16 липня Марія Панкіна пішла на залізничний вокзал проводжати свого співмешканця. У його квартирі зачинила 8-річного сина Владика. Чоловік поїхав у справах, а жінка повернулася додому аж на п’ятий день.  Разом з Владиком під «домашнім арештом» опинилися собака Еля і кіт Крішна. Вермішель, котру мати йому залишила, хлопчина давно з’їв. З їжі у квартирі залишилися лише кислі огірки.  
«Ми тут живемо недавно, всього три місяці, – каже Олена Гуляк. – Але Владика добре знаю. Я з дитиною гуляю і часто його бачу на вулиці. А матері Владика ніколи в очі не бачила. Доньці даю якісь цукерки чи печиво, а він завжди дивиться такими голодними очима. Тож і його пригощаю. А це чую, Владик з балкона перекрикується з дітьми. А в мене саме дитина заснула. Думаю, як це його заспокоїти. Кажу: «Як не будеш кричати, то пригощу чимось смачненьким. Замовк одразу. Ще й друзів заспокоював, щоб не кричали».

„Лишилися лише кислі огірки, пес їсть, а я вже не можу”
Родина Гуляків живе на п’ятому поверсі дев’ятиповерхівки на вулиці Курчатова у Хмельницькому. Владик був на балконі поверхом нижче.
«Я кинула йому пачку вафель, – розповідає Олена Гуляк. – Вона впала і розсипалася по підлозі. Дитина ті вафлі з підлоги збирає і одразу кладе до рота. Ну видно, що голодна. Я його давай розпитувати: «Де мама? А він каже, що мама поїхала зранку. Вдома їсти немає нічого. Лишилися одні кислі огірки. Собака ще їсть, а він вже не може. Вдома був хліб, ковбаса. То я йому кинула на балкон. Він так зрадів! Кажу: «Якщо мати не приїде, то завтра зранку мене покличеш».
Наступного ранку родину Гуляків розбудив писк, котрий лунав з балкону четвертого поверху.
«Я виходжу, а це Владик пищить дитячою іграшкою, – каже Олена Гуляк. – Так він мене кликав. Голодний, їсти просить. Чоловік пішов в магазин, накупив цукерок, печива. Я нафарширувала перцю. До перил балкону прив’язали мотузку, поклали все у пакет і спустили йому на балкон. Потім спускали ще якусь їжу. Коли дали йому персиків, він сказав, що їсть їх вперше. Думаю: «Боже, то там же собака голодна. А що, як накинеться на дитину?! Ще їй якихось кісток спустила».  

З балкону Владика знімали пожежною авто-драбиною
Так минув ще один день. А на ранок Владик знову опинився на балконі.   
«Наступного дня мали їхати на море. А тут дитина на балконі. Порадилися з чоловіком і вирішили піти у міліцію. Ті приїхали. А як двері відкрити? Ламати не захотіли, тож викликали МНС. За допомогою пожежної драбини Владика зняли», – каже Олена Гуляк.
«Малий такий хороший, розумний, – долучається до розмови  Віталій Гуляк. – Казав, як була картопля, то він сам собі варив. А це все скінчилося. Коли приїхала міліція, пожежники, то повиходили сусіди і давай: «А у нього мати така-то, а ми знаємо, що він голодував, а його дід живе там то, а у сусідки напроти є ключі». То чого ж ви раніше нічого не казали? А тут почали «розпинатися».  
А в цей час мати Владика була більш ніж за 100 кілометрів від міста. Свій вчинок Марія Панкіна пояснила так. «Я на залізничному вокзалі проводжала співмешканця, – каже Марія Панкіна. – Андрій поїхав, а я познайомилася з компанією. Микола і Ілля запросили разом з ними поїхати на шашлики. Наступного дня о третій годині обіцяли привезти машиною. Я погодилася. Туди поїхали автобусом, а назад мене не відвезли, бо я відмовилася переспати з Миколою, у котрого була машина».
Жінка розповідає, що хлопці зачинили її у будинку. Там вона просиділа до вечора.
«Потім вони мене знову зачинили, – розповідає Марія. – Я казала, що у мене дитина сама в квартирі. Та їм було все одно. Відібрали у мене телефон. До речі, так і не віддали. Потім вже не зачиняли, але постійно за мною ходили. Не пускали. Та й то село Святець Теофіпольського району знаходиться десь у чорта на куличках. Чим мала дістатися? Ні копійки грошей не мала. Згодом Коліна співмешканка дала мені 30 гривень. І вранці 21 липня я сіла на автобус і в обід була в Хмельницькому».
Коли Владика зняли з балкона, хлопця одразу забрала карета швидкої допомоги. Дитину поклали на обстеження до дитячої лікарні. Лікарі кажуть, що він був виснажений.
«Мені казали, що Владик був виснажений, – розповідає Марія Панкіна. – Ви погляньте на мене. Я худа, і він худющий. А ще казали, що у нас собака-людоїд. Ніби вона голодна могла кинутися на дитину. Та Еля нікого в житті ще не вкусила».
Після обстеження Владика забрав вітчим Марії. Дідусь відіслав онука до оздоровчого центру, в якому той пробуде до кінця серпня. А міліція зібрала документи на порушення кримінальної справи.

Марії Панкіній загрожує до п’яти років ув’язнення
«Оскільки це підслідність прокуратури, то документи ми направили туди, – каже начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей  МВС України в Хмельницькій області Юрій Возборський. – А коли Владика зняли на пожежній драбині, він зовсім не був переляканий. Навпаки: «швидка», міліція, пожежники. І все це заради нього. У нього аж очі «горіли». Для дитини це була ціла пригода. А якоїсь психологічної травми від того, що він пробув кілька днів сам у квартирі, у нього не відчувалося. Він мені розповів, що залишатися на самоті він не боявся. Мати його вже не раз так самого залишала.
Щодо Марії Панкіної може бути порушена кримінальна справа за статтею  166 КК України (злісне невиконання батьками обов’язків по догляду за дитиною). Ця стаття передбачає покарання до п’яти років ув’язнення.
Сама 28-річна Марія Панкіна не проти, аби опікунство над дитиною взяв її вітчим.
«Я від дитини напишу відмову, – каже Марія Панкіна. – Сама прописана у селі, а в місті постійного місця проживання не маю. Живу із співмешканцем. Тож так для Владика буде краще».    

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую