ye-logo.v1.2

Вісім кілограмів ртуті, яку знайшли на смітнику, може бути ще з часів війни, - рятувальники

Суспільство 2546
Ртуть була у пакеті, об
Ртуть була у пакеті, об'ємом біля літри. Фото: km.dsns.gov.ua

Ртуть виявив вчора, 25 вересня, місцевий житель.

Вчора о 17:00 по вул. Прибузькій, 6, неподалік сміттєвих баків місцевий житель виявив поліетиленовий пакет із металевою ртуттю, вагою близько 8300 грамів.

«Чоловік викликав поліцію, а ті в свою чергу викликали рятувальників для утилізації знахідки», - каже начальник прес-служби ДСНС в Хмельницькій області Олександр Гулько.

За словами рятувальників, ртуть була у пакеті, об’ємом біля літри.

«На щастя, температура ґрунту, яка сприяє випаровуванню ртуті, була нижчою 18 °C. Завдяки цьому отруйна речовина не потрапила у навколишнє середовище», - каже начальник групи спеціальних робіт з радіаційного технічного захисту, який виїжджав на утилізацію знахідки Сергій Сівак.

Рятувальники припускають, що ртуть була ще з часів війни. «Наразі, ця речовина у жодних побутових предметах, окрім термометрів, не використовується. Окрім цього, жодна галузь промисловості в Україні не використовує ртуть у таких обсягах», - каже Сергій Сівак.

Наразі, ртуть знаходиться на складі тимчасового зберігання у аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення ДСНС в Хмельницькій області.

Патрульною поліцією встановлюється причини походження пакета.

Небезпечну знахідку виявив місцевий житель.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую