ye-logo.v1.2

Обурюються і хочуть оскаржувати: хмельницьких водіїв штрафують за паркування на місцях для інвалідів

Суспільство 3161
Порушників виявляли і біля овочевого ринку
Порушників виявляли і біля овочевого ринку. Фото: автора

Патруль проводять рейди і виявляють порушників.

Учора, 1 листопада, хмельницькі патрульні виявляли водіїв, які паркуються на місцях для людей з інвалідністю. Як виявилося, майже всі такі місця в центральній частині міста зайняті, і зовсім не тими людьми, для яких призначені. Нагадаємо, 26 жовтня, набрали чинності зміни до законодавства, згідно з якими штраф за таке порушення збільшився з 255 до 1700 гривень.

«Під приціл» копів учора потрапили паркомісця біля центрального овочевого ринку та кінотеатру Шевченка. Варто відзначити, водії-порушники в більшості випадків заперечують свою вину і реагують дуже бурхливо, - не хочуть показувати ніяких документів. Таким був один із власників автівки біля ринку. Він спочатку голосно розмовляв, доводив, що знаку не бачив. Навіть кілька разів намагався втекти, проте цього йому не дали зробити патрульні.

«Спочатку чоловік не хотів пред'являти свої документи. Водії цим зловживають часто бо думають, що в поліції немає ніяких важелів впливу. Але коли ми встановили особу самостійно, водій зрозумів, що йому не уникнути відповідальності, тоді змінив своє ставлення до нас. Проте, сказав що буде оскаржувати призначений штраф у 1020 гривень»,- розповідає інспектор роти №3 Євген Сітніков .

Ще одного водія-порушника затримали біля кінотеатру Шевченка. Пан Олександр каже, що знаку не помітив і лиш на п'ять хвилин залишив свій автомобіль.

«На паркомісцях для інвалідів є зажди малюнки на асфальті. Я там ніколи не стаю. А тут немає. Загалом патрульні правильно роблять, що ходять розповідають, бо для інвалідів ці місця важливі», - розповідає пан Олександр.

Біля кінотеатру Шевченка порушників найбільше

За словами речника патрульної поліції міста Романа Мартинюка, такі рейди проводитимуть до кінця листопада, щоб навчити хмельницьких водіїв паркуватись у встановлених місцях. Радить людям з інвалідністю, чи тих, хто їх перевозить, на транспортному засобі наклеювати спеціальну наліпку, щоб копи могли ідентифікувати.

«Перший рейд мав бути виключно інформаційний 26 жовтня, але деякі люди агресивно себе поводили, тому водії отримали штрафи. Вони не вважають це правопорушення настільки важливим. Уже були в нас рейди біля «Епіцентру», кінотеатру Шевченка. Маємо працювати щодо цього упродовж всього місяця», - зазначає Роман Мартинюк.

Додає, що кілька разів намагалися евакуйовувати автівки, які були припарковані на місцях для інвалідів, і в салоні яких нікого не було. Проте, дуже скоро з'являлися власники і їм виписували штраф.

Водії кажуть, що знаків не помічають

«За це порушення взагалі не передбачено усне чи письмове попередження. У будь-якому випадку, якщо ви зупинилися - будете оштрафовані на суму від 1020 гривень до 1700. Все залежатиме від того, як ви спілкуєтесь з представниками поліції та наскільки довго залишили автівку», - зазначає речник.

Роман каже, що про місця проведення рейдів сповіщають громадян через ЗМІ та у Фейсбуці. Але це ніяк не діє на потенційних порушників.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую