ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Суд: За несвоєчасне подання декларації депутат Скочеляс заплатить штраф у розмірі... 850 гривень

Суспільство 2319
Суд визнав Олександра Скочеляса винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення
Суд визнав Олександра Скочеляса винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення

Олександр Скочеляс пояснив, чому не подав фінансову звітність вчасно.

Сьогодні, 13 листопада,  у Хмельницькому міськрайонному суді слухали справу про несвоєчасне подання декларації депутатом Хмельницької міської ради Олександром Скочелясом.

Засідання переносили вже кілька разів, оскільки депутат із різних причин не з'являвся до зали суду. Востаннє через засідання постійної депутатської комісії. Однак цього разу, Олександр Скочеляс прийшов до суду і пояснив, чому подав електронну декларацію несвоєчасно.

Нагадаємо, депутати мали подати електронні декларації до 1 травня 2017 року. Однак, на сайті декларацій значиться фінансовий звіт Олександра Скочеляса був поданий 2 травня 2017 року.

Своєї вини депутат не визнає. За його словами, правопорушення вчинив не навмисно, каже намагався подати декларацію, але через збої у системі Єдиного державного реєстру декларацій цього зробити не зміг.

«Вважаю, що моєї вини у вчиненні цього правопорушення немає. Я три доби намагався зайти на сайт НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції), щоб подати декларацію. Але, на жаль, не міг цього зробити. Мені постійно показувало помилку. Я навіть, намагався телефонувати на гарячу лінію НАЗК, але там ніхто не брав слухавки, адже останній день подання декларацій припав на вихідний день», – зазначив він.

Депутат своєї вини не визнає. Фото: із Фейсбук

На запитання прокурора, чому депутат не подав декларацію раніше, Олександр Скочеляс відповів, що мав багато роботи. За його словами, інформацію почав збирати давно, але хотів зробити все належним чином, щоб не було помилок, тому й затягнув із поданням декларації. Коли ж депутат хотів відправити фінансовий звіт, виявив, що сайт НАЗК не працює.

Оксана Сторощук, захисник депутата, надала докази того, що чоловік намагався подати декларацію та не зміг.

Захисниця також заявила клопотання про допит свідків, які були присутні під час того, як депутат намагався увійти у систему. Однак, суд відмовив у клопотанні.

Тоді, захисниця висунула ще одне клопотання. Вона попросила перенести розгляд справи, аби вона змогла отримати ще деякі докази.

Оксана Сторощук, зазначила, що подала запит на отримання інформації від НАЗК про те, чи намагався депутат увійти в систему. Адже у відповідь на попередній запит такої інформації не надали.

До того ж, депутат зазначив, що коли отримував протокол про адмінпорушення йому не дали пояснити за яких обставин він подав декларацію невчасно.

На запитання суду, про те чому депутат не звернувся до НАЗК раніше, коли побачив проблему, Олександр Скочеляс відповів, що 2 травня подав декларацію, тому не вважав за необхідним звертатися до НАЗК. А коли отримав протокол про адмінпорушення був здивований.

Та попри всі докази та пояснення, суд визнав Олександра Скочеляса винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого 1 статті 172-6 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю» та призначив покарання у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень)

У декларації значиться, що у депутата, точніше у його дружини, є незданий в експлуатацію житловий будинок, площа якого «невідома». Принаймні так прописав депутат у декларації.

Корпоративні права депутат має у дванадцяти підприємствах: ТОВ "Мандарин", ПП "Пектораль-1", ОК "Мілан", ТОВ "Будівельна компанія Конструкція", ТОВ "СКБ", ТОВ "Поділляжитлобуд", ТОВ "Український будівельний капітал", ТОВ "Хмельницька будівельна компанія "Поділля", ТОВ "Ера спорту", ТОВ "Стрибок", ПП "Кансталь", ТОВ "Діоніс груп плюс"

Кінцевим бенефіціарним власником депутат є у чотирьох товариствах: ТОВ "СКБ", ТОВ "Ера спорту", ТОВ "Стрибок", ТОВ "Діоніс груп плюс"

Також у декларації Скочеляса значиться, що він позичив третім особам 200 000 гривень, 100 000 євро. А готівкою депутат має 42 000 доларів, 20 000 євро і 400 000 гривень.

З боргами у Олександра Скочеляса теж рясно. Має він кредити у ПАТ "Банк Форум"у розмірі 802 198 доларів та 244 345 гривень.
 

Читайте також: декларації: більшість новопризначених суддів Хмельниччини не мають навіть власного житла

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую