ye-logo.v1.2

У Хмельницькому вшанували пам'ять жертв Голодоморів (ФОТО+ВІДЕО)

Суспільство 4315
У Хмельницькому вшанування пам
У Хмельницькому вшанування пам'яті Жертв Голодоморів відбувалося поблизу Ангела Скорботи. Фото: Надії Свінціцької

Молебень та покладання квітів відбулися сьогодні, 25 листопада.

Вшанування пам'яті Жертв Голодоморів відбувалося поблизу Ангела Скорботи за участю представників влади, громадськості та духовенства.

Ще з самого ранку біля Ангела Скорботи стояв великий екран, на якому транслювали для перехожих жахливі карди голоду та мук, які пережили українці під час Голодоморів. Дехто проходив повз, а хтось зупинявся та переглядав документальні кадри. Ближче до шіснадцятої години, хмельничани та гості міста почали приходити до пам’ятника Ангела Скорботи, аби засвідчити свою повагу та запалити свічку пам’яті. Люди приходили сім’ями. 

 

Біля Ангела Скорботи стояв великий екран, який показував перехожим жахливі карди голоду та мук, які пережили українці під час Голодоморів.

Загалом, біля пам’ятника зібралося декілька сотень подолян. Усі стояли мовчки, ніхто не розмовляв…

Вже після 16:00 до місця вшанування прийшла колона людей, які йшли ходою з майдану Незалежності. Хтось в руках ніс квіти, хтось лампадку, а хтось колоски. Після покладання квітів до Ангела Скорботи та хвилини мовчання, розпочався молебень за жертвами Голодоморів. Його проводили представники майже усіх конфесій міста.

Cкорботна хода розпочалася на майдані Незалежності.

Варто зазначити, що сьогодні приспущені Державні Прапори України з траурною стрічкою на всіх державних будинках і спорудах, підприємствах та організаціях, а у медіа та закладах міста обмежили проведення розважальних заходів та програм.

Нагадаємо, Голодомор 1932-1933 років – одна з найтрагічніших подій за всю історію нашої країни. Пам'ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. Сумна статистика: За весь час Голодомору загинуло близько чотирьох мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років. Проте точних даних про кількість жертв немає тому, що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 2 мільйонів до 10.

Молебень відбувся за участю представників влади, громадськості та духовенства

До пам’ятника «Ангела Скорботи» люди приходили з лампадками та колосками.

Впродовж усього дня до Ангела Скорботи люди проносили лампадки та квіти.


 

 

Читайте також: Подорожуємо Хмельниччиною. Музей пам’яті жертв Голодомору у Меджибожі: концептуально та емоційно 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую