ye-logo.v1.2

Якісна та з документами: як вибрати штучну ялинку

Суспільство 5131
Найдешевші штучні ялинки у Хмельницькому продаються на речовому ринку
Найдешевші штучні ялинки у Хмельницькому продаються на речовому ринку. Фото: авора

На що звертати увагу при виборі новорічного дерева.

Основним символом Нового року та Різдва є ялинка. Її ставлять майже в усіх домівках. Але у багатьох, мабуть, виникала дилема, яке ж дерево обрати – штучне чи живе?

При сучасному розвитку технологій штучна ялинка сьогодні практично не відрізняється від натуральної. Саме тому все більше хмельничан віддають перевагу штучному дереву.

«Українці на кінець-то почали усвідомлювати проблему масштабного вирубування хвойних дерев у новорічно-різдвяний період. Якщо минулого року я продав перед новим роком трохи більше 200 штучних ялинок, то лише за два тижні грудня я продав майже 350 штучних дерев. Це свідчить про те, що українці стають бережно ставитися до природи та береги її», - розповів дистриб’ютор Івано-Франківського промислового підприємства «Ялинка» Олександр Нечай.

Основні критерії

Перед тим, як вибрати штучну красуню, фахівці радять звернути увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Від якості сировини залежить термін її використання.

Сучасні штучні ялинки виготовлять із плівки або волосини полівінілхлориду або ж виливають з поліетилену.

«Штучні ялинки діляться на дві категорії – збірні та розбірні. Низькі деревцята, зазвичай, мають неподільний стовбур, а от вищі – складаються з двох частин. Щодо матеріалу, то сучасні штучні ялинки виготовлять із плівки або волосини полівінілхлориду або ж виливають з поліетилену. Від матеріалу залежить і вартість, і довговічність. Термін служби литих ялинок - до 15 років. Вироби з полівінілхлориду відслужать приблизно 5-7 роки, в залежності від способів зберігання», - розповіла головний спеціаліст управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Тетяна Левкун.

Перед покупкою, обов’язково перевірте виріб на міцність: посмикайте короткі голки - упевніться, що вони не обсипаються. А ще проведіть рукою проти росту голок - вони повинні розправитися і стати в початкову форму.

Аби новорічна красуня радувала вас усі свята, також зверніть увагу на якість та форму підставки. Матеріал, з якого традиційно її виготовляють — пластик або метал. Краще зупинити свій вибір на металі, як більш міцному. Експерт також радить, брати триніжку для низьких дерев, а чотириніжку – для більш вищих.

«При виборі ялинки вимагайте у продавця сертифікат якості та гігієнічний висновок. Якщо його немає, варто задуматися про покупку», - радить Тетяна Олександрівна.

  

На всіх точках продажу ялинок мають бути копії документів про якість та безпечність виробу.

Ціни на будь-який смак

Найдешевші штучні ялинки у Хмельницькому продаються на речовому ринку. Також новорічні деревцята можна відшукати і у великих торгівельних центрах міста, але дешевими їх там точно не назвеш.

Ціни на ялинки на «толкучці» різні. Все залежить від висоти дерева та від матеріалу його виготовлення. Зазвичай, продавці новорічних красунь просять за метрову ялинку – до 500 гривень. Півтораметрова вже коштує 750-800 гривень. За ялинку вищу двох метрів продавці просять понад тисячу гривень. Дерева з шишками та з білим напиленням «під сніг» продаються ще дорожче – від тисячі гривень до трьох.

Хмельничанка Галина Цимбалюк шокавана цінами на штучні ялинки. Жінка каже, що її пенсії вистачить лише на півтораметрову красуню.

«Цьогоріч у нас в продажі з’явилася ялинка, яку не відрізнити від справжньої. Якщо придивитися до гілок, то кожна голочка вилита і виглядає дуже натурально. Щоправда, така ялинка недешева – її ціна коливається від 1,5 тисячі за метрову до 2,8 тисячі за двохметрову», - розповів продавець штучних ялинок Олексій Бобровник.

Читайте також: Майже 2 тисячі гривень штрафу "світить" за незаконно зрубану ялинку.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую