ye-logo.v1.2

На хмельницькому сміттєзвалищі видобутий біогаз переробляють на електроенергію

Суспільство 6124

Завдяки видобутку газу зі сміттєзвалища мінімізуються ризики виникнення пожеж на полігоні.

Сьогодні, 24 січня, на хмельницькому полігоні презентували установку, яка виробляє з біогазу звалища енергію. Як повідомив міський голова Олександр Симчишин, встановила комплекс ТОВ «Біогаз Енерджі», яка виграла конкурс ще минулого року.

Тож тепер з хмельницького полігону буде відкачуватись звалищний газ, який у спеціальній установці перероблятиметься на електричну енергію, яку компанія продаватиме по «зеленому тарифу» державному підприємству. Вартість вкладених коштів в установку - понад 20 мільйонів гривень.

«Проект ми розпочали у 2016 році, коли робили замовлення в Інституті газу НАН України на об’єми газу на нашому сміттєзвалищі, - розповідає Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. - Після того, провели конкурс на визначення інвестора, який буде здійснювати роботи. Переможцем стало ТОВ «Біогаз Енерджі». Вона запропонувала 13% коштів від проданої електроенергії і термін реалізації проекту до кінця 2017 року. Роботи із встановлення установки завершили до кінця 2017 року. Наразі вона вже працює, постачає електроенергію в мережу по «зеленому тарифу» і забезпечує дегазацію сміттєзвалища».

За словами Олександра Сергійовича, від «Біогаз Енерджі» комунальне підприємство «Спецкомунтранс» отримауватиме прибуток понад 2,5 мільйонів гривень в рік . Кошти будуть на спецрахунку і їх зможуть використовувати на будь-які дії пов’язані із сміттєзвалишем. Перші надходженні очікують з лютого.

Міський голова та директор підприємства символічно перерізали стрічку

«Фактично не вклавши жодної копійки бюджетних коштів ми отримали хорошу інвестицію, щомісячні надходження на рахунки підприємства і почали вирішувати проблеми із сміттям. Бо якщо ми починаємо забирати газ, об’єм нашого сміттєзвалища буде зменшуватись приблизно на півтора метра. Також мінімізуємо пожежі», - додав міський голова.

Установка розміщується на території сміттєзвалища

Як зазначив директор ТОВ "Біогаз ЕНЕРДЖІ" Віталій Каленський, компанія в найкоротші строки виконала всі умови конкурсу та умови договору співпраці. Завдання компанії виробляти приблизно 3 мільйони 700 тисяч кіловат енергії.

Ось так комплекс виглядає зсередини

«По проекту виконано буріння 50 свердловин, кожна з них глибиною 12 метрів. Звалищний біогаз витягується з полігону на саму станцію, шляхом згорання генерується енергія і передається в електичну мережу», - розповів директор підприємства.

Подібні установки уже працюють в Івано-Франківську та Чернігові. Віталій Каленський каже, у Хмельницькому вона потужніша.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую