ye-logo.v1.2

Міська рада прийняла нові умови отримання «теплих кредитів»

Суспільство 6388
Програма стала більш популярна серед хмельничан, ніж в попередні роки
Програма стала більш популярна серед хмельничан, ніж в попередні роки. Фото: автора

Нове - сонячні батареї, зміненні відсотки відшкодування та збільшення суми кредиту.

Декілька років поспіль у Хмельницькому діє Програма енергозбереження та термомодернізації багатоквартирних житлових будинків, завдяки якій понад десяти будинків обласного центру отримали «теплі кредити».

Цього року, на останній сесії міської ради, депутати прийняли рішення, що Програму варто продовжити до 2022 року, але з деякими змінами.

Що нового?

«Є дві суттєві відмінності – додані нові пункти в переліку наданих послуг та значно зменшені терміни виготовлення потрібних на це документів», - каже Володимир Путін, заступник начальника управління ЖКГ.

Чиновник пояснює, що якщо раніше збором усіх документів, виготовлення проектно-кошторисної документації займалося управління ЖКГ і початок робіт затягувався на декілька місяців, то зараз для ОСББ або ЖБК потрібно лише рішення зборів, аби усе розпочати.

«Усе стало значно простіше: власники квартир зібралися, вибрали фірму, яка зробить для них усі роботи по своїм критеріям і звертаються в банк, який видає кредит на всю суму. Отримавши кошти, підрядник приступає до робіт. Як тільки роботи завершені та підписаний акт виконаних робіт, ми, з міського бюджету, перераховуємо 50% витрачених котів на рахунок ОСББ. Ще, орієнтовно, біля 25% коштів поверне держава з Фонду енергоефективності. Таким чином, на долю мешканців впаде 25% витрачених коштів», - розповів Володимир Васильович.

Окрім того, якщо банк надавав кредит лише 30% від повної суми (доля мешканців будинку), то зараз учасники Програми можуть отримати кредит на повну суму, що значно прискорить момент початку робіт. Також, відповідно до умов Програми, учасникам повертаються 15 відсотків від кредиту, який надає банк. Зазвичай, для об’єднань залишається ще 2-3% кредиту.

«Цього року у міській раді передбачено 2 мільйони гривень на реалізацію цієї Програми. Якщо вона буду популярна серед хмельничан, будуть виділені додаткові кошти, аби всі бажаючі могли отримати «теплі кредити», - каже Володимир Путін.

Ноу-хау: сонячні батареї

Окрім утеплення, ОСББ та ЖБК можуть скористатися новою послугою, якою у Програмі енергоефективності ще не було – встановлення сонячних батарей на дахи будинків.

«Ми пропонуємо жителям будинку, які візьмуть участь в Програмі, встановити на дахах своїх будинків сонячні батареї. Це не дешеве задоволення – ціна робіт сягає 54 тисячі євро (на двопід’їзний будинок), проте це досить перспективне рішення», - каже фахівець.

За словами Володимира Путіна, використовувати сонячну батарею можна в трьох напрямках:
1. Отриману електроенергію використовувати мешканцями будинку, що призведе до зменшення витрат по енергопостачанню.
2. Витрачати отриману електроенергію для місць загального користування – у ліфтах, під’їздах.
3. Продавати енергію по «зеленому тарифу». Орієнтовно її можна продати по 4,80 гривень за 1 кВт/год, при тому що ми купуємо по 1,68 гривні. Тобто будинок купуватиме електроенергію по меншій ціні, а продаватиме в обленерго по 4,80. Таким чином, за цю різницю, будинок зможе відшкодувати свої 50% від отриманого кредиту і за 5-6 років, без своїх капіталовкладень, отримати у власність сонячні батареї. Також, будинок може заробляти по 8-10 тисяч гривень у місяць лише продаючи отриману електроенергію. Ці кошти можна спрямувати на утримування свого ОСББ, облаштування прибудинкової території та інше.

Чиновник зізнається, що поки охочих на встановлення сонячних батарей у Хмельницькому немає, проте прийде час і люди зрозуміють, що на усі програми енергозбереження створені передусім для того, що ми менше витрачали та більше отримували.

Що думають про Програму ОСББ?

Керівник громадської організації «Рада голів міста Хмельницького» Богдан Малінський каже, що цього року ця Програма стала більш популярна серед хмельничан, ніж в попередні роки. Пояснює це тим, що вже є позитивний досвід об’єднань, які встигли взяти участь у «теплих кредитах» і отримати хороші результати.

«Цьогоріч Програма вдосконалена. Як на мене, вона краща і я бачу, що у голів правлінь є бажання брати у ній участь. Проте від їхнього бажання не все залежить. Основна перепона для участі в цій програмі - це згода більшості співвласників багатоквартирного будинку, тобто потрібно мати згоду 2/3 від загальної кількості власників. Якщо вдається протокольно це закріпити, то відкритті всі шляхи до участі в цій Програмі», - каже Богдан Малінський.

Також керівник громадської організації каже, що досить часто люди бояться брати «теплий кредит», адже страхаються відсотків. «Ці 25% можна «розбити» на 2-3 роки. Власники квартир матимуть значно більшу вигоду сплачуючи цю частину свого фінансування, ніж вони платили за енергоносії, які невпинно зростають», - каже експерт.

Хто планує скористатися Програмою, може звернутися до Центру енергоефективності (м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 54) або за тел.: 65-12-59.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую