ye-logo.v1.2

SMS- та ММS-новини від читачів 20 серпня.

Суспільство 1564

13.08 В с. Мислятин Ізяславського району 53-річну жінку засипало піском у кар’єрі. Потерпіла з переломом хребта лежить у лікарні. (Прим. ред. – автор повідомлення отримує 10 гривень на рахунок).

 ЖАХ!
9.08 В Дунаєвецькому районі в селі Лошківці у кар’єрі, де є ставок, втопився 24-річний хлопець. (Прим. ред. – автор повідомлення отримує 15 гривень на рахунок).
Голова Лошковецької сільської ради Станіслав Грушкевич розповідає, що хлопчина, котрий втопився, проживав в сусідньому селі. Кар'єр, в якому той купався, вже протягом тривалого часу не використовувався за призначенням. Влітку набиралося трохи води, тож сільська молодь тут частенько купалася. Наразі точної причини смерті хлопця не встановлено. Наймовірніше, до трагедії призвела необережність на воді.

 9.08 В Городоцькому районі пройшла стихія з 8 на 9 серпня. Вночі позривало дахи в селах Мудриголови, Жищинці, Балакири, Пільний Олексинець.
Справді, як повідомляють в райдержадміністрації, від стихії постраждали вісім населених пунктів району. Ураганний вітер позривав шифер з будинків, шкіл, дитсадків, фельдшерсько-акушерських пунктів, повалив дерева, пообривав лінії електропередач. Найбільше постраждали Пільноолексинецька та Карабчіївська загальноосвітні школи. А автобусна зупинка в Пільному Олексинці й досі без покриття.  Однак, станом на сьогодні майже всі збитки, завдані стихією, ліквідовані, відновлено електропостачання.

10.08 В с. Завалійки Волочиського району 9.08.10 охоронець ставка по-звірячому побив мешканця села. На цьому водоймищі це вже не вперше, місцева влада закриває на це очі. (Прим. ред. –автори повідомлень отримують по 10 гривень на рахунок).
Автор повідомлення розповідає, що орендатор ставка за усною угодою дав право користуватися водоймою охоронцеві. “Саме той чинить свавілля у селі, – каже автор. – За договором оренди, селяни мають право два дні на тиждень ловити рибу в ставку на вудочки, але охоронець усіх виганяє, ламає рибальське знаряддя. Минулого тижня жорстоко побив хлопця”.
Коментарів від сільського голови ми поки що не отримали, оскільки той тимчасово перебуває поза межами села.

14.08 9-го серпня у Нетішині 25-річний хлопець повісився після сварки з коханою.

 ДОЗВОЛЬТЕ ЗАПИТАТИ
5.08 Ще минула влада помаранчевих, котра ніби гонила регіоналів, дала теперішньому заступнику голови ОДА В. Гаврішку величезне приміщення колишньої тублікарні в Дунаївцях. Він мав заплатити за нього 100 тисяч гривень, а заплатив тільки 50. Тепер приміщення стоїть пусткою, його ні здати, ні продати неможливо. То де справедливість?
“Так, у мене є дозвіл на приватизацію приміщення, яке до того 20 років стояло пусткою, оскільки там раніше знаходився тубдиспансер, – коментує заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Вадим Гаврішко. – До речі, хочу зауважити, що автор повідомлення трохи помилився: я мав заплатити не 100 тисяч, а 110. Частину коштів я вніс у листопаді-грудні минулого року. Решту мав доплатити після Нового року. Проте змінилося законодавство, і Дунаєвецька райрада зараз проводить переоцінку вартості цього приміщення. І тільки-но буде встановлена нова ціна, я одразу ж доплачу різницю”.

10.08 Поясніть, будь ласка, чи можливо моїй сім’ї отримати субсидію по оплаті за газ та інші комунальні послуги. Чоловік працює на півставки, я не працюю, дитині 6 років. Якщо можливо, підкажіть, яка організація займається цим і які потрібні документи.
Призначенням субсидій займаються відділи субсидій управлінь праці та соціального захисту населення. За чинним законодавством, якщо у родині є непрацюючі, то субсидії не нараховуються. Однак, як пояснюють в обласному управлінні праці та соціального захисту населення, цей пункт у Порядку призначення та нарахування субсидій має кілька винятків. Зокрема, субсидію родина одержить, якщо непрацюючий член сім'ї перебуває на обліку у центрі зайнятості, або ж доглядає дитину до трьох чи шести років чи інваліда або престарілого.  Однак, якщо ви не потрапляєте до цього списку, все одно маєте шанс отримати субсидію — як виняток. Щоб дізнатися більше про свої права,  зверніться до управління праці та соцзахисту за місцем проживання.

10.08 Моя дитина йде у перший клас. Чи зобов’язані ми у подальшому здавати гроші на ремонт класу та на фонд школи? Чи це по бажанню? Якщо ми маємо це робити, то у якому законі це прописано. А якщо не повинні, а з нас вимагають, то як це розцінювати – як хабар чи щось інше?! Куди я можу звернутися у таких випадках? Мешкаємо ми в Деражні, дитина навчатиметься у НВК №2.  
В Деражнянському райвідділі освіти стверджують, що ці сплати — добровільні внески і лише зі згоди батьків. У законодавстві такого не прописано. Якщо на вас тиснуть — звертайтеся безпосередньо до начальника райвідділу освіти.

12.08 Яку суму має платити особа за переоформлення світла з одного прізвища на інше?
Як повідомили у Хмельницькому міському районі електричних мереж, згідно з офіційними документами, ця послуга обійдеться у 71 гривню 50 копійок.

 КНИГА СКАРГ
10.08 Чому після дощу в Миколаєві Хмельницького району горить трансформатор біля лазні? Електрики кажуть, що всі претензії до голови села, лінії не розчищені, тому й замикає. Йому байдуже, бо за останні 10 років цього не робили жодного разу.   
“Це неправда, – повідомив голова сільської ради с. Миколаїв Володимир Шелестюк, –  у нас нічого не горіло. Можливо, були якісь перебої, але без світла ніхто не сидів.  Трансформатори працювали і працюють у звичному режимі”.

12.08 2 серпня працівники ДАІ смт Теофіполь, погрожуючи громадянину М., змушували свідчити проти громадянина О. Скільки це свавілля триватиме? (Прим. ред. – автор повідомлення отримує 10 гривень на рахунок).  
«У нас звернень стосовно неправомірних дій працівників ДАІ не було, – сказав т.в.о. начальника Теофіпольського управління ДАІ Микола Герасимчук. – Відповідно прореагувати на таку інформацію ми не можемо. Для подібних звернень є відповідні структури: прокуратура чи суд. Нехай звертаються люди до них. Ми ж навіть не знаємо ні хто з працівників таке робив, ні стосовно яких громадян, невідомо чи такий випадок був взагалі».   

12.08 11 серпня у м. Старокостянтинів у районах «Бойні» та «нового міста» о 21 годині вийти надвір неможливо! Все в диму. Що це горить? Поле чи міське сміттєзвалище, яке дуже часто запалюють?! А нам як дихати?!
Як розповів головний державний інспектор з пожежного нагляду Старокостянтинівського району Дмитро Бондар, неподалік вказаних районів, дійсно, розташоване сміттєзвалище. Можливо, щось горіло там. Адже, коли температура повітря підвищується – сміття має властивість самозайматися. Тоді його екскаваторами пересипають  землею. Це спеціальний процес утилізації. “Люди часто звертаються до нас, – каже Дмитро Володимирович. – Щойно вітер зі смітника повіє дим у їхній бік. Ми ж одразу телефонуємо в старокостянтинівський “Комунгосп”. Проте, у зазначений період подібних звернень до пожежної частини не зафіксовано”.

12.08 В с. Росоша Хмельницького району у ставу в центрі села дохне риба, у ставу багато мертвої риби, купатися неможливо і небезпечно.
 За словами секретаря сільської ради с. Розсоші Олени Вільчинської, вищезгаданий став знаходиться за межами села. Люди ходять повз нього постійно. Скраю купаються діти. Нічого такого, аж наджахливого, там немає. Під час особливо спекотних днів, дійсно, плавало уверх черевцями кілька рибин, постраждалих від задухи.  “Ми в усній формі зверталися до сторожів цього ставу, – каже пані Олена. – Вони періодично її виловлюють”.   

14.08 У Летичеві вже четвертий тиждень не працює 1 садочок. Зачинений на ремонт. Де батькам залишати дітей?! Закривали лише на 2 тижні!
«Ремонт у цьому садочку розпочали із запізненням. Робота кипить, але самі будівельникм не встигають, – пояснює Галина Юзькова, методист по дошкільній освіті Летичівського районного відділу освіти. – Всередині вже ремонт завершений. Залишилися лише вхідні двері. Але санстанція не дозволила відкрити садочок, поки всі роботи не будуть закінчені на 100%. Після Дня незалежності, сподіваюся, що заклад запрацює. Але ми йдемо назустріч батькам, вже нині у двох групах 30 дітей. Також є у цьому мікрорайоні ще два садочки, можуть звернутися і туди».

13.08 В Ракове по пров. Незалежності, 9 сміття вивозиться рідко і, здається від настрою водія сміттєвоза. Уявляєте, який сморід поширюється за такої спеки навкруги баків із сміттям і «ріками», що ллються із того ж сміттєвоза на подвір’я, де граються діти.

13.08 Пятница, 13. Раково (пер. Независимости, 9) – «мусорка» не доехала. Полные мусора контейнера ждут следующей вывозки – понедельника. Субота-воскресенье – мусорные пакеты складируются возле баков. Понедельник,16. Ура, «мусорка» приехала. С контейнеров мусор забрали, а тот который рядом остался. Мусоровоз уехал, оставшийся мусор загрузили в контейнера, и они опять полные… (Фото).
Диспетчер комунального підприємства “Спецкомунтранс” розповіла, що 13 серпня спеціалізована машина з вивозу сміття, дійсно, не дісталася вказаної адреси. Причина цього – форс-мажор – машина зламалася в дорозі. Додаткові виїзди по місцях, куди не доїхала “мусорка” того дня, здійснили 16 та 17 серпня. Крім того, за словами диспетчера, навколишню територію повинні прибирати ЖЕКи. А від жителів
будинків ніяких зауважень поки що не надходило.

14.08 Як в кіно «Весілля в Малинівці», в дусі «влада міняється»… Знову поставили «цеглу», а «рух заборонено» зняли. Відтепер, щоб попасти після роботи додому на вул. Бузьку, змушений робити додаткове коло до «Дитячого світу», потім через Соборну; раніше міг заїхати з Прибузької. Хто ці знаки міняє і чим керується?

15.08 Ще раз про ТО. При проходженні техогляду дають реквізити на сплату і коли ти вже проплатив, то бачиш за що (в тому числі плата за покращення МТБ ДАІ). А те, що цей платіж добровільний, ніхто не пояснює, грубо кажучи «разводять» автовласників! Для ясності картини: скільки людей в липні пройшло ТО, і скільки з них сплатили цей платіж? Що в нас одні меценати?      

ЕМОЦІЇ
9.08 У Летичеві благодійний фонд братів Кличків поставив для дітей дитячий майданчик. Велике спасибі!!!
 (Прим. ред. – автори усіх інших повідомлень отримують по 5 гривень на рахунок).  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую