ye-logo.v1.2

Голова Красилівської ОТГ: «Люди хочуть, щоб влада була з ними чесною»

Суспільство 5926
Ніла Островська, голова Красилівської міської об
Ніла Островська, голова Красилівської міської об'єднаної територіальної громади. Фото: з архіву

Інтерв’ю з Нілою Островською, головою Красилівської міської об'єднаної територіальної громади.

Міський голова, голова райдержадміністрації, очільник об'єднаної територіальної громади... І ці посади у Красилові під силу тендітній чарівній жінці — Нілі Островській. Кар'єру чиновника жінка розпочала у 2006 році. Тоді вона стала першим заступником Красилівського міського голови, а у листопаді 2010 року очолила міську раду. Ще за п'ять років, у 2015-му Нілу Островську призначили головою Красилівської райдержадміністрації. Й усі ці роки жінка мала авторитет і довіру серед красилівчан. Це підтверджує той факт, що наприкінці минулого року мешканці новоствореної Красилівської міської об'єднаної територіальної громади обрали Нілу Василівну головою громади. Ми попросили Нілу Островську розповісти про перспективи розвитку новоствореної громади.

- Ніло Василівно, Ви впродовж більше десяти років займаєте високі посади в місті й районі. Що Вас приваблює у них?

- Просто я люблю свою роботу, люблю, коли видно її результати і коли те, що роблю, подобається людям. Та спершу було дуже важко, особливо у період з 2010 до 2013 року. Я представляла опозиційну політичну силу, тож робилося все для того, аби люди розчарувалися у своєму виборі. Ні на що не вистачало коштів. Ми тоді налагодили співпрацю з підприємствами, приватними підприємцями й разом почали робити хороші справи. Так відновили міський парк відпочинку, облаштовували дитячі майданчики, відновлювали вуличне освітлення, встановили у місті смітники. Хоч і не так швидко, як хотілося, проте зміни на краще відбулися. А ось після Революції Гідності стало легше. Зараз набагато більше ресурсів, і дуже важливо - ефективно використовувати ті можливості, які маємо.

- Мешканці Красилівщини не поспішали зі створенням громад, придивлялися, як живуть ті, хто вже такі громади створив.

- У 2015 році я, як голова районної державної адміністрації, відвідала кожне село, кожну сільську раду. Ми розповідали про переваги життя у громаді, переконували у доцільності об'єднання. Проте були й інші політичні сили, які чинили супротив створенню тергромад. І нам тоді не вдалося створити в районі жодної громади. Я стежила, як господарювали громади-першопрохідці, зокрема Волочиська. Так, їм було важко, не було законодавчої бази, не було прописано, як і що робити. Але вони ризикнули, і за два роки освоїли мінімум 50 мільйонів з державного бюджету, а ми ці гроші втратили. І коли я почала розповідати про успішний досвід сусідів, телебачення і преса показували, як живуть новостворені громади, стало легше. І вже у 2017 році на теренах району утворилися дві громади — Антонінська і Красилівська. Щоправда, не в повному обсязі, бо деякі сільські ради все ще вичікують. Нині до Красилівської міської об'єднаної територіальної громади входять, крім міста, ще шість сільських рад.

- Насамперед, які проблеми слід вирішити?

- Проблем маємо багато. Найперша - водогони у селах і навіть у місті. Можна потерпіти, якщо немає хорошої дороги, не освітлені вулиці. Але як жити без води? Тож проблема номер один, яку вирішуватимемо - відновлення та будівництво водогонів. Друга проблема — дороги, особливо сільські. Будуть у селах дороги - і вони розцвітуть, люди зможуть добиратися до міста на роботу, туди ходитиме громадський транспорт. Це, до речі, ще одна наша проблема - транспортне сполучення сіл з містом. Адже у Красилові безробіття майже немає, працюють підприємства, тож той, хто хоче, роботу знайде. І якщо будуть якісні дороги й нормальне транспортне сполучення, то можна жити у селі, а працювати у місті. До кінця року плануємо провести вуличне освітлення в усіх населених пунктах громади, вирішити проблему з водогонами, розпочати ремонт доріг, купити автобуси для налагодження транспортного сполучення та вирішити проблему вивезення сміття з усіх населених пунктів.

- Сільські школи - чимала проблема. З одного боку - їх дорого утримувати, з іншого - люди переконані, що немає школи - немає села.

- Реформа освіти передбачає, що у селах, де є діти, мають бути дитячий садок і початкова школа. Цієї вимоги дотримуватимемося. Щодо середньої і старшої школи, то питання вирішуватиме громада. У селах, де освітянські послуги надаються на високому рівні, школи закриватися не будуть.

- Головне питання кожної людини - це здоров'я. Тим паче, що галузь охорони здоров'я сьогодні на стадії реформування. Якою, на Ваш погляд, має бути мережа лікувальних закладів у громаді?

- Реформа дуже потрібна. Люди мають чітко знати, які послуги вони мають отримувати безкоштовно, а за які ми усі разом доплачуватимемо. І все це має бути прозоро. То й гроші будуть йти на розвиток галузі, оснащення лікувальних закладів, а не комусь у кишеню. Первинною ланкою охорони здоров'я опікуватиметься громада. У селах обов'язково залишаться ФАПи, їх ніхто не закриватиме. Навпаки, у селах створюватимуть центри здоров'я, де буде кабінет для прийому пацієнтів та квартира для медичного працівника. У нашому районі вже цього року має запрацювати такий центр, щоправда, не у нашій громаді. Завдання влади — підібрати зручне місце для такого центру, закласти фундамент і підвести до нього комунікації. За державні кошти — зводиться будинок і завозиться обладнання.

- Крім того, що Ви - керівник, Ви ще й гарна жінка, мама, дружина. Як вдається поєднувати ці ролі?

- Все вдається поєднувати, бо маю міцний тил - рідні підтримують мене в усьому. Це - найголовніше. А коли мені цікаво працювати, коли робота - у задоволення, то й результат не забариться.

- Робота Ваша досить нервова. Як відволікаєтеся, де берете сили?

- Я б не сказала, що робота нервова. Просто треба любити людей, намагатися зрозуміти кожного. Адже часом людина просто хоче поговорити, хоче, аби її почули, висловити свої думки, озвучити проблему. Порозумітися можна з кожним. І часто, коли пояснюєш людині, що зараз її проблему вирішити не можна - не вистачає коштів, ресурсів, вона розуміє це. Люди хочуть, щоб влада була з ними чесною. І тоді погоджуються зачекати. У такому спілкуванні й черпаю сили. Як відпочиваю? Зранку люблю пробігтися стадіоном. А ввечері - пройтися пішки, побачити, що робиться у місті.

- Ви кажете, що люди хочуть бути почутими і висловити свою думку. Як і де вони це можуть зробити?

- Зараз дуже активні соцмережі. І мені подобається, що люди там висловлюють свої думки, пишуть правду. Мені подобається конструктивна критика, до неї прислухаюся. Люблю, коли люди дають поради. Часто мені пишуть про проблеми, надсилають листа на електронну пошту міської ради. Я прислухаюся до таких повідомлень, реагую. А ось критику заради критики не люблю.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую