ye-logo.v1.2

Підсумки дня: волонтерство, Великдень наближається та.., коли завершиться АТО

Суспільство 2237
5 квітня в Хмельницькому вручали волонтерам Ангелів доброти
5 квітня в Хмельницькому вручали волонтерам Ангелів доброти. Фото: з архіву

Якими були новини 5 квітня.

Чистий четвер вже майже позаду, а попереду - найскорботніший день Страсного (Великого) тижня. Сьогодні ж чимало новин Хмельниччині були і справді «чистими», добрими та обнадійливими.

Так, до прикладу, в Хмельницькому вже майже завершили усі приготування до Великодня. Зранку на Проскурівській встановлювали світлодіодне великоднє яйце, яке має прикрашати місто на свята. А вже завтра до міста приїдуть 55 дітей з Волновахи Донецької області, аби в нас відсвяткувати Великодні свята. Протягом чотирьох днів маленькі гості зі Сходу житимуть у родинах області, переймаючи тутешні традиції.

Ну, а в обласній філармонії нагородили переможців регіонального конкурсу «Благодійна Хмельниччина 2017». Волонтери, митці, підприємці, молодіжні і громадські організації – ті, хто не перший рік займається волонтерством. Дехто, а саме Анатолій Потерба зі Старокостянтинова, лише за кілька годин до нагородження повернувся із зони АТО.

Були нині новини і про АТО. Президент України Петро Порошенко в Вінниці заявив: «Дата закінчення АТО буде у травні. Ми переходимо до іншого формату оборони країни відповідно до прийнятого Закону». Нагадавши, що Верховна Рада прийняла закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», згідно з яким формат АТО припиняється. Отож, ймовірно, що АТО в травні завершиться. Та хотілося б, щоб і неоголошена війна також вже припинилася.

На жаль, не обійшлося без тривожних новин, які стосуються дітей. І, хоч події сталися 4 квітня, але про них розповідали саме сьогодні. У Славуті 12-річного хлопчика вразило струмом. «Хлопець заліз на дах вантажного потягу і з власної необережності доторкнувся до високовольтної лінії, внаслідок чого отримав сильне ураження струмом. Одяг на дитині почав горіти. Першим йому на допомогу кинувся місцевий житель, який став свідком події — він допоміг загасити вогонь. Тим часом люди викликали «швидку» та поліцію», - розповіли правоохоронці. Дитина в реанімації…

І ще про приємне. Сьогодні в Хмельницькому гарнізонному військовому шпиталі урочисто освятили і запустили в експлуатацію сучасний лікарняний ліфт. Тепер у разі екстреної потреби, до прикладу, доставити пацієнта до операційної, зможуть значно швидше. На ліфт бюджетних грошей не витрачали… «попрацювали» волонтери. «Тут яскраво спрацював принцип єднання українців – народна толока. Завдяки оголошенням у місцевих ЗМІ, ефірам на телеканалах, круглим столам з обговорення теми, ми змогли зібрати більше півмільйона гривень на цей ліфт», - заявив координатор проекту та ідейний натхненник, волонтер Павло Гуцал.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую